הינך נמצא כאן

סקר השכר לשנת 2018 יוצא לדרך ! טבלת סקר שכר היא פונקצייה נפוצה ושימושית מאוד בעולם התעסוקה כיום, והיא מאפשרת לכל אדם להעריך כמה הוא אמור להרוויח במקצועו. הערכה זאת מתבססת על קריטריונים שונים, וביניהם: תפקיד, תחום עיסוק, שנות ניסיון, ותק וכו'.

האינדקס של CivilEng הוא אינדקס מדורג - ה Booking של ענף הבנייה. אינדקס חברות הוא כלי נפוץ ושימושי המאגד בתוכו את החברות בתעשיית הבנייה, ומקנה מידע, דירוג וחוות דעת - אודות החברות.

איגוד המהנדסים לבניה ולתשתיות בישראל הכריז החודש על זכיית פרויקט כביש 65/85 החדש מנחל עמוד ועד צומת עמיעד כפרויקט מצטיין בתחום התשתיות לשנת 2017. 

מאמר זה ידון בהכרת השלבים והפעולות הדרושות לטיפול באישור חדר טרנספורמציה (טרפו) בפרוייקט בנייה (עבור חח"י).

הסיכום כאן מיועד בעיקר ליזמים ומארגני קבוצות שמעוניינים לקחת על עצמם את ניהול הפרויקט וכן למנהלי פרויקטים המעוניינים לקבל עוד כמה טיפים כדי לשפר את התוצאות.

אגירה שאובה (אנרגיה שאובה) הוא כינוי לאנרגיה הנשמרת בצורה של אנרגיה פוטנציאלית, בדרך כלל על ידי שאיבת מים ממאגר נמוך למאגר גבוה. בעת שנדרש השימוש באנרגיה זו, מופלים המים השאובים והאנרגיה הפוטנציאלית הופכת לאנרגיה קינטית ("אנרגיית מים", המשמשת בדרך כלל לייצור חשמל). דרך אחרת לנצל אנרגיה שאובה היא ארובת שרב.

המחאה הציבורית על עלויות הדיור בישראל חיזקה את הצורך של הממשלה במערכת מידע מבוססת מיקום ובינה עסקית (Location Based Business Intelligence LBBI) לניהול שוק הנדל"ן בישראל. 

קדסטר הנו תחום העוסק בהגדרת גבולות מקרקעין גושים חלקות ושטחיהם.

הסיכום מבוסס על נסיון מצטבר בפרויקטים בהיקף של מאות יחידות באיזור המרכז. הוא לא משמש ספר לימוד לניהול פרויקטים אלא נועד להאיר מקומות חשובים למי שכבר מנהל פרויקטים בשלבי היזום והתכנון עבור עצמו או עבור אחרים.

שימור עובדים הוא המפתח להצלחה של כל הארגון, במאמר נתמקד בפרט בענף הבנייה. 

עמודים

ארועים

נובמבר 2017