הינך נמצא כאן

תנופת הפיתוח בישראל מביאה איתה, מעבר לשדרוג בתשתיות והגדלת היצע הדיור, גם חברות זרות רבות ממקומות שונים בעולם על מנת להתמודד עם היקפי הבניה העצומים.

למה צריך מנהל תכנון? מה המפקח עושה זה ברור - הוא מוודא שאיכות העבודה ברמה הנדרשת, שהעבודה מתקדמת לפי הלו"ז ומתחשבן עם הקבלן על הכסף.

חברת שפיר זכתה בחודש יולי 2011 בהקמת הקטע המאתגר שבין תחנת הרכבת סוקולוב (בין כפר סבא להוד השרון) ופאתי הישוב גבעת ח"ן (דרומית לרעננה). קטע כביש זה, נחשב כקטע המורכב ביותר בפרוייקט, ומציב אתגרים חדשים לאנשי המקצוע.

ב 2-3 העשורים האחרונים בישראל נבנו רק אחוז קטן של דירות קטנות. הרוב המוחלט של אלו שכבר נבנו בפועל הן דירות 3 חד׳, וכמעט ולא נבנו דירות של 2 חד׳ ומטה (למעט במבנים נדירים).

בשנים האחרונות הצורך לבניית דירות קטנות הולך וגדל- אוכלוסיות מגוונות של גרושים גרושות, רווקות המאוחרת, מבוגרים יחידים ועוד.

גשר שער הירדן מתוכנן לחצות את נהר הירדן ולקשר בין מדינת ישראל לממלכה ההאשמית. הגשר הוא חלק מפרוייקט שער הירדן (Jordan Gateway) אשר כולל תכנון פארק מסחר ותעשיה בינלאומי בשטח של 1500 דונם המתוכנן לשרת כ-10,000 עובדים ומבקרים מדי יום.

שימור עובדים הוא המפתח להצלחה של כל הארגון, במאמר נתמקד בפרט בענף הבנייה. 

המאמר מוקדש לזכרו של המהנדס שלימד אותנו גם לחשוב ולא רק להיות 'טכנאי מחשבים'.

לפני כשבועיים נפרד ענף הבנייה מהמהנדס צבי המלי, שהלך לעולמו טרם עת. דרך למידה והיכרות עם מפעל חייו נכבד את זכרו של צבי. 

המאמר באדיבות אלי סדון- תובנות מפרויקט הקמת בית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

התקן מכיל בתוכו מגוון רחב של תחומים, אך אגע רק באותם נושאים בעייתיים בהם נתקלתי במהלך תפקידי בחברת דניה סיבוס, כמנהל פרויקט מערכות אלקטרומכניות בבית החולים הציבורי החדש אסותא אשדוד.

עם השתפרות כלי החישוב החלו, ממחצית המאה הקודמת, להתייחס גם לכוחות אופקיים הנובעים מעומסי רוח ורעידות אדמה ולשלב בתכנון האלמנטים הלחוצים.

עמודים

ארועים

ספטמבר 2017