סקר השכר לשנת 2018 יוצא לדרך ! טבלת סקר שכר היא פונקצייה נפוצה ושימושית מאוד בעולם התעסוקה כיום, והיא מאפשרת לכל אדם להעריך כמה הוא אמור להרוויח במקצועו. הערכה זאת מתבססת על קריטריונים שונים, וביניהם: תפקיד, תחום עיסוק, שנות ניסיון, ותק וכו'.

ראיון עבודה הינו סיטואציה מורכבת הכרוכה ברצון להכיר את המועמד ולוודא את התאמתו לארגון מחד ושמירה על פרטיות המועמד ועל מקצועיות הריאיון מאידך.

הנדסה אזרחית

מה התפקיד והמטרה לשמן הוקמו מכוני הבקרה ? מהם הקשיים והאתגרים שעשויים לצוץ בעקבות הקמתם ? על כל אלה, במאמר דעה של מהנדס אליעזר שמיר (שמיר-פוזנר-בראון מהנדסים)

נמל הדרום נבנה בים פתוח – בשונה ממרבית הנמלים המוקמים במפרצים או בשפכי נהרות באזורים מוגנים.

ההתמודדות ההנדסית עם אתגרי הבנייה בים קשה בעיקר בתקופת החורף, ארבעה חודשים בשנה בהם מתרחשות סערות עם גלים גבוהים ותנאי ים קשים.

לכן נדרשים פתרונות ייחודיים להגנה זמנית על מוקדי העבודה בזמן הקמת הנמל. 

 

הנדסה אזרחית

הקידמה והטכנולוגיות המתקדמות - אינן פוסחות גם על ענף הבנייה.

הפיתוח המואץ בענף הבנייה והאתגרים החדשים הניצבים לפתחו, מביאים לעלייה בביקוש למשרות שונות שלא הכרנו קודם לכן וככל הנראה יהפכו להיות חלק בלתי נפרד מעולם הבנייה בשנים הבאות.

במאמר הקודם הזכרתי את היזם, ועסקתי בהבדלים העיקריים בין מפקח צמוד, אשר לעתים משמש גם כמנהל פרויקט, לבין פיקוח עליון אשר מתבצע על ידי המתכננים השונים.

במאמר זה אעסוק בגורם המשמעותי ביותר בכל פרויקט – הקבלן.

המפגש בין עולם הנדסת הבניין ועולם הביטוח הינו מורכב, ונדרש ידע בתחומים רבים, על מנת להתנהל נכון, למזער סיכונים ולהימנע מטעויות. ממשקי המפגש הינם רבים: בין בעלי המקצוע השונים באמצעות חוזים והסכמים, מול חברות הביטוח באמצעות פוליסות, מול הרשויות השונות מכוח הדין ועוד.

היום קבלני ביצוע מתגלגלים מפרויקט לפרויקט, אחוזי רווח נמצאים בשפל של כל התקופות. על מנת לשרוד בשוק תחרותי עם אחוזי רווח קטנים, הם חייבים להיות מסודרים - לכל שקל יש עכשיו משמעות קריטית.

מערכת חדשנית בשוק התוכנות לקבלנים, "Build-e", נותנת מענה מצוין וחדשני לחברות קבלניות בכל הקשור לשליטה בזמן אמת על תקציבים ותזרים מזומנים. 

כחלק מהרצון להוביל שינוי בענף הבנייה ולהרחיב את החשיפה המקצועית, החלטנו לארגן סיור ייעודי לסטודנטים בפרויקט מיוחד ומורכב.

"העבודה בנתיבי ישראל הינה מורכבת ומאתגרת. תפקיד מנהל מחלקת פרויקטים הינו למעשה ניהול פרויקטים מרובים (ברמת המזמין) בשלבי התכנון והביצוע". ראיון עם דודי ימין, סגן מנהל אגף פרויקטים נתיבי ישראל

 

עמודים

ארועים

ינואר 2018