"העבודה בנתיבי ישראל הינה מורכבת ומאתגרת. תפקיד מנהל מחלקת פרויקטים הינו למעשה ניהול פרויקטים מרובים (ברמת המזמין) בשלבי התכנון והביצוע". ראיון עם דודי ימין, סגן מנהל אגף פרויקטים נתיבי ישראל

 

ראיון מעניין מאוד עם מהנדס יוסף קובטי - מהנדס בכיר ביחידת "ענף איכות הבנייה" באגף בניין, במכון התקנים הישראלי. 

ישבנו לשיחה עם נחום יחזקאל, המהנדס הראשי במשרדו של דורון שלו הנדסה. שוחחנו על האהבה שלו לתחום התכנון, העבודה השוטפת במשרד שמתכנן גם כלי טיס (בין היתר), תמ"א 38, ואיך אפשר שלא - גם יתרונות שיטת ה'דריכה'.

חברת אפשטיין כבשה את המקום הראשון בדירוג חברות לניהול פרויקטים לשנת 2017 על פי אתר Dun@bradstreetפורטל CivilEng מפרסם ראיון בלעדי עם מנכ"ל החברה מהנדס אדי קורן, שחולק איתנו את האסטרטגיה והפילוסופיה שהובילה את החברה, ואותו, להצלחה זו.

צוות CivilEng ישב לשיחה עם רועי כלב על ימיה הראשונים של חברת גיאודניה בישראל, האתגרים המורכבים, פרוייקט הרכבת הקלה בתל אביב ועוד...

לרגל זכייתו של פרופ' ירח דויטשר בתעודת Honorary Member מטעם ארגון FIG הבינלאומי (על תרומה משמעותית למקצוע המדידה) - להלן ראיון שערכנו עימו 

פרופ' ירח דויטשר עומד בראש התכנית להנדסה עירונית וללימודי מקרקעין בטכניון

פרופ' נח גליל

עם פטירתו בטרם של פרופ' נח גליל, אנו מביאים בשנית את הראיון שערכנו עמו לפני כמה שנים. יהי זכרו ברוך.

הידעתם? המכון הלאומי לחקר הבנייה הוקם בשנת 1952 על ידי המהנדסת האזרחית הראשונה בישראל והפרופסורית הראשונה בטכניון - רחל שלון ז"ל? לרגל יום האישה הבינלאומי בפורטל CivilEng נפגשנו עם פרופ' רחל בקר מהמכון הלאומי לחקר הבנייה, ושוחחנו על עבודתה במכון, עבודתו החשובה של המכון בבחינת שיטות בנייה חדשות ומחקרה הנוגע לתפקודו הפיסי של בניין.

תחנת הכוח מתוכננת להיות בעלת כושר ייצור כולל של כ-121MW ותהווה כ-1% מכושר הייצור הארצי (הספק גדול מאוד גם בקנה מידה עולמי). בנוסף, התחנה בעלת כושר אגירת חום למשך כארבע שעות - המשמעות היא שניתן לנצל את האנרגיה הסולארית גם בשעות הלילה.

ראיון בלעדי בפורטל CivilEng! בענף מלא תהפוכות כמו ענף הבנייה, קבוצת בסט - הפועלת כבר 40 שנה - הינה משב רוח מרענן. אליאס טנוס, מנכ"ל החברה, פינה לנו מזמנו כדי לספר על התהליכים שהחברה עברה בשנים האחרונות, במטרה להצעיד אותה למאה ה-21, ולשמור על ההצלחה: "אנחנו מרגישים את ההשפעה של שינוי זה על החברה בכלל ועל ניהול הפרויקטים בפרט" 

עמודים

ארועים

ינואר 2018