הינך נמצא כאן

ראיון בלעדי בפורטל CivilEng! בענף מלא תהפוכות כמו ענף הבנייה, קבוצת בסט - הפועלת כבר 40 שנה - הינה משב רוח מרענן. אליאס טנוס, מנכ"ל החברה, פינה לנו מזמנו כדי לספר על התהליכים שהחברה עברה בשנים האחרונות, במטרה להצעיד אותה למאה ה-21, ולשמור על ההצלחה: "אנחנו מרגישים את ההשפעה של שינוי זה על החברה בכלל ועל ניהול הפרויקטים בפרט" 

הידעתם? המכון הלאומי לחקר הבנייה הוקם בשנת 1952 על ידי המהנדסת האזרחית הראשונה בישראל והפרופסורית הראשונה בטכניון - רחל שלון ז"ל?

לרגל יום האישה הבינלאומי בפורטל CivilEng נפגשנו עם פרופ' רחל בקר מהמכון הלאומי לחקר הבנייה, ושוחחנו על עבודתה במכון, עבודתו החשובה של המכון בבחינת שיטות בנייה חדשות ומחקרה הנוגע לתפקודו הפיסי של בניין.

נפגשנו עם ניר אנגל לשיחה על תחום הקונסטרוקציה (תכנון מבנים) בישראל, ליקויי בנייה, תמ"א 38 ועל עתידו של ענף התכנון בשנים הקרובות.

ישבנו לשיחה עם נחום יחזקאל, המהנדס הראשי במשרדו של דורון שלו הנדסה. שוחחנו על האהבה שלו לתחום התכנון, העבודה השוטפת במשרד שמתכנן גם כלי טיס (בין היתר), תמ"א 38, ואיך אפשר שלא - גם יתרונות שיטת ה'דריכה'.

מחפשת השראה מנשים שעובדות בענף הבנייה ?! בואי להכיר את שני, קארין, אורטל, אילנה וטטיאנה - כולן עוסקות בתפקידים הכי נחשבים בענף !

"תקופת הלימודים הייתה אחת התקופות המהנות ביותר עבורי... כבר משנה שניה הבנתי כי הכיוון המעניין אותי הוא תחום הביצוע ולכן רציתי כבר לצאת לשטח ולטעום אותו."

בשנים האחרונות החברה בתהליך גדילה וכך גם גדלה כמות הפרויקטים ותחומי האחריות עליהם אני מופקדת, האתגרים רבים אך כפי שנהגתי בתחילת דרכי כמנהלת פרויקטים

ישבנו עם מוני יוקלה, בעלים של חברת מ. יוקלה ושות' מהנדסים ויועצים, העובד כבר 35 שנים בתחום הניהול והפיקוח, כדי לשמוע ממנו קצת על התחום, העבודה בענף הבנייה בישראל, גיוס כוח אדם מקצועי, והעבודה בנישת מרכזיים רפואיים ופרויקטים ציבוריים

תפסנו לשיחה את יורם רז, מנכ"ל חברת אלומלייט הנדסת תבניות, שסיפר לנו על תחילתה של החברה, ההתפתחות שלה עם השנים, העבודה עם הילדים, והמוצרים החדשים שהם פיתחו וממשיכים לפתח.

צוות CivilEng ישב לשיחה עם רועי כלב על ימיה הראשונים של חברת גיאודניה בישראל, האתגרים המורכבים, פרוייקט הרכבת הקלה בתל אביב ועוד...

עמודים

ארועים

אפריל 2017

א ב ג ד ה ו ש
26
27
28
29
30
31
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
30
1
2
3
4
5
6