הושק פרויקט הבנייה להשכרה ברמת השרון

קבוצת אביב של דורון אביב ודפנה הרלב הציגה היום (ב') את פרויקט הדיור להשכרה "אביב ברמת השרון" ברחוב חטיבת אלכסנדרוני במזרח רמת השרון. באירוע הנחת אבן הפינה לפרויקט השתתפו שר האוצר יאיר לפיד, מנכ"ל חברת 'דירה להשכיר' עוזי לוי. 

 

זהו פרויקט הבנייה להשכרה הראשון שיוצא לדרך מאז נכנס לתפקידו לפיד. בסך הכל, נסגרו בחודשים האחרונים שני מכרזים לבניית כ-510 יחידות דיור להשכרה, ברמת השרון ובהרצליה, שם תקים את הפרויקט חברת אפריקה ישראל.

 

הפרויקט יכלול 246 יחידות דיור, רבע מהן בשכר דירה מפוקח. הקבוצה תבקש מעיריית רמת השרון להגדיל את הפרויקט ל-299 יחידות דיור, כאשר לדירות הנוספות תהיה עדיפות לבני רמת השרון. שאר הדירות יוגרלו, באחריות משרד השיכון ובפיקוח רואה חשבון.

 

הפרויקט יכלול מגדל של 21 קומות ועוד שלושה בניינים בני 13 קומות. הקריטריונים לזכאות: מחוסר דירה, עובד עד עשירון שמיני. רווקים ללא ילדים זכאים רק מגיל 35. לאחר 20 שנה, תוכל קבוצת אביב למכור את הדירות.

 

"זהו נדל"ן מניב בתחום המגורים, וזה פתרון אמיתי למצוקת הדיור של מעמד הביניים, שנדרש כיום להון עצמי גדול, בשיעור 40% ממחיר הדירה, על מנת לרכוש אותה", אמרה הרלב. "כאן לא צריך להביא הון עצמי, ניתן לגור בדירה עד 10 שנים, וזו אותה איכות חיים של דירה חדשה. זה נותן למשפחה יציבות ל-10 שנים, ולא צריך לטלטל את המשפחה הצעירה".

 

הפרויקט צפוי להתאכלס בחודש ספטמבר 2017. מחצית מהדירות יהיו בנות 3 חדרים, בשטח של 70 מ"ר במחיר של 3,200 שקל לחודש. שכר הדירה בשרון לדירת 3 חדרים עומד כיום על 3,455 שקל לחודש, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

לדברי הרלב, החברה רכשה את הקרקע ב-25% מערכה האמיתי. החברה שילמה 60 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח, ותשקיע 360 מיליון שקל בסך הכל (כולל מימון בנקאי) בפרויקט. בנק דיסקונט וחברת הראל יממנו את הפרויקט. התשואה השנתית הצפויה מהשכרת הדירות ברמת השרון היא 6%, אמרה הרלב.

 

יצוין כי הדירות בשכר דירה מפוקח ברמת השרון יעלו 45 שקל למ"ר, צמוד למדד בלבד, לשלוש שנים עם עוד שתי תקופות הארכה של 3 שנים ו-4 שנים. בשכר דירה במחיר לא מפוקח התקופה היא חמש שנים ועוד תקופת הארכה של חמש שנים. בדירות שאינן מפוקחות ניתן יהיה להעלות את המחיר רק באחוז בודד לאחר שנה, ולאחר חמש שנים ניתן יהיה להעלות ב-5%.

 

אביב: "המחאה החברתית חמה ויוקר המחייה גבוה. אחד הפתרונות למצוקת הדיור הוא לא בהכרח רכישת דירה, אלא דיור להשכרה לטווח ארוך בתנאי וודאות ובאיכות חיים גבוהה". לדבריו, הפסד המדינה מהקרקע "יהיה בסוף הרווח של החברה".

 

 

הכתבה לקוחה מ

נכתבה ע"י עינת פז פרנקל

אל הכתבה המקורית - לינק

הוסף תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.