קטגוריות
הסמכה:
קורסים מקצועיים
אזור:
כל הארץ, תל אביב והמרכז

התמודדות עם אתגרים בעולם התת-קרקע

ההרשמה למועד פברואר הסתיימה. אנא השאירו פרטיכם בטופס משמאל למידע נוסף.

 

קורס פרקטי מתקדם לתכנון, ניהול וביצוע עבודות ביסוס, חפירה ודיפון

26 בפברואר 2019, 4 מפגשים, ימי ג', בין השעות 17:00-20:00.

עולם תת הקרקע טומן בחובו אתגרים רבים, הן בפן הביצועי והן בפן התכנוני וההנדסי.

אי הוודאות המאפיינת את התחום, הנגזרת מהאילוצים ההנדסיים והלוגיסטיים שמכתיבים הקרקע והסביבה הפיסית של אתר הבנייה, הפכה להיות חלק אינטגרלי מכל פרויקט ומאלצת את אנשי המקצוע להיות יצירתיים ובעלי הבנה כוללת בתחום.

שלבי הביסוס הינם קריטיים להמשך התנהלות הפרויקט ומשפיעים על יציבות המבנה כולו ועל אופן ההתמודדות שלנו עם האתגרים הבאים, ולפיכך הינם רלוונטיים לכלל העוסקים במלאכה, מקצה לקצה - היזם, המתכנן, הקבלן המבצע וכו'.

קורס מקצועי וייחודי זה נבנה תוך מתן דגש על הכלים הפרקטיים על מנת לענות על הצורך ההולך וגואה ביכולות הנדסיות ומקצועיות, כמו גם על הבנה, ידע ויכולות לצורך ביצוע בחירה מושכלת של חלופות כלכליות.

מטרות הקורס

  הקניית כלים לבחינה ולבקרה של דו"ח הקרקע

  רכישת כללי אצבע לתכנון ולביצוע עבודות גיאוטכניות

  חשיפה לשיטות ביצוע מתקדמות

  גישור בין הידע התיאורטי לפרקטיקה בשטח לצורך חיסכון בעלויות ובזמן

נושאי לימוד

מבוא להנדסת קרקע סקר קרקע: קידוחי ניסיון, דרישות התקן, פיקוח, פיאזומטר, בדיקות מעבדה ובדיקות  VTו/SPT ביסוס ודיפון: סוגי ביסוס ודיפון והתאמתם לתנאי הקרקע עקרונות החישוב: עקרונות החישוב בתכנון ביסוס ודיפון, מקדמי ביטחון אנליזה מתקדמת: אספקטיים תכנוניים במגה פרויקטים שיטות ביצוע של ביסוס עמוק ודגשים לביצוע איכותי: חפירת סלארי לביסוס ודיפון, הידרומיל, כלונסאות בשיטת הבנטונייט והשיטה 'היבשה', ביצוע כלונסאות בשיטת ה C.F.A. בקרה ראשונית לתכנון ביצוע של הקבלן, עוגנים פולימרים, בקרה וניטור: בדיקות איכות, מעקב שקיעות, מעקב תזוזות ועוד גיאוטכניקה מתקדמת: ג'ט גראוטינג, שיטות מתקדמות לשאיבת והשפלת מי תהום חקרי מקרה וניתוח דוגמאות מהשטח.

קהל יעד

אנשי מקצוע ממגוון תחומים בענף הבנייה לרבות אנשי ביצוע מחברות קבלניות – מנהלי פרויקטים, מהנדסי ביצוע ומנהלי עבודה; אנשי ניהול ופיקוח – מנהלי פרויקטים, מפקחים, בקרת איכות; מתכננים ומנהלי פרויקטים מטעם היזם.

מרצה ומנהל מקצועי

מהנדס ערן דוד | סמנכ"ל הנדסה אריאל גבאי, חברה מובילה לביצוע עבודות ביסוס. יועץ מומחה לביסוס מבנים, בוגר תואר ראשון בהנדסה אזרחית ולימודי תואר שני בגיאוטכניקה.    

מהנדס ארז איוב | יועץ קרקע, בוגר הטכניון. תואר ראשון (B.Sc) בהצטיינות יתרה בהנדסה אזרחית-מבנים ותואר שני (M.Sc) בהנסה אזרחית-גיאוטכניקה. בעלים של משרד ארז מהנדסים.

מועד פתיחה

26 בפברואר 2019, 4 מפגשים, ימי ג', בין השעות 17:00-20:00.

מיקום

משרדי CivilEng רחוב מוטה גור 7, פתח תקווה

 

 

למעבר לתשלום ושמירת מקום בקורס

 

מדיניות ביטולים

ביטול ההרשמה עד 14 ימים לפני תחילת הקורס תזכה את הלקוח בהחזר מלוא התשלום פרט לדמי המקדמה, לאחר מכן כל ביטול יגרור חיוב במלוא עלות הקורס.

אי פתיחת קורס

פתיחת הקורס מותנית במינימום נרשמים, CivilEng שומרת לעצמה את השכות שלא לפתוח קורס עקב מיעוט נרשמים או מכל סיבה אחרת, במקרה כזה יוחזר לנרשמים מלוא התשלום ששולם.

לפרטים והרשמה