טיוטת תקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים, משאבנים, מפעילי מכונת הרמה אחרות, אתתים ועניבנים)

טיוטת תקנות אלו נועדה לקבוע ולהגדיר את דרישות ההסמכה וההכרה הנדרשות לצורך הפעלת עגורנים, מכונות הרמה וציוד נוסף בעלי סיכון משמעותי בהפעלתם, הן למפעיל והן לסביבתו.

תקנות אלו מתבססות על התקנות שתוקנו בשנת 1992, מעדכנות ומרחיבות אותן באופן שיאפשר מענה לתמורות שחלו, ומבססות תשתית שתוכל לתת מענה צופה פני עתיד לכיוונים אליו נע התחום תוך הבטחת שלומם של העובדים.

עדכון התקנות כולל מתן מענה לשינויים שחלו בהגדרות בעלי תפקיד שונים, הוספת הסמכות לסוגים חדשים של כלים שנכנסו לשוק, ובחלק מהמקרים אף ביטול הסמכות קיימות והמרתן בהסמכה פנים מפעלית. כמו כן כוללות התקנות הוראות בדבר קיצור משך הכשרות מעשיות כך שתעמודנה בהחלטות הממשלה העוסקת בתיעוש הבניה (החלטת ממשלה 1320). בהתאם לאמור לעיל, עודכנה טבלת ההסמכות בה בוטלה בחלק מההסמכות החלוקה לקטגוריות עומס שונות. בנוסף, נקבעו תנאים לשמירה על כשירותם המקצועית של מפעילי העגורנים בטרם תחודש הסמכתם, תוך ריווח תדירות הבדיקות הרפואיות והרחבת הגורמים הרפואיים הרשאים לאאשר את הכשירות הרפואית. יתר על כן, הורחבו רשויות ההסמכה כך שיכללו גם חברות ממשלתיות הנמנות באשכול 8 ומעלה על פי סיווג רשות החברות הממשלתיות, כך שיוכלו להסמיך את עובדיהן באופן עצמאי.

 

לפרטים נוספים >>

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר