נכנסים לעובי הקורות: איך כותבים קורות חיים לענף הבנייה?

אומרים שהבגדים עושים את האדם. או שחיוך פותח דלתות. אנחנו מציעים לכם אימרה חדשה ששווה לכם לאמץ: קורות החיים הם כרטיס הביקור שלכם.

 

מטרתו של קובץ קורות החיים היא ללכוד את תשומת ליבו של המעסיק הפוטנציאלי כך שיראה בכם מועמדים מתאימים למשרה המבוקשת, וכתוצאה מכך לזמנכם לראיון.      

                  
 
חשוב שתדעו! אנשי משאבי האנוש משקיעים בממוצע 10 עד 30 שניות לעיון בקורות החיים שלכם. פרק הזמן הקצר המוקדש אינו נובע מזלזול כפי שנהוג לחשוב, אלא מתוך מיומנות שפיתחו המגייסים עקב העומס הרב בשל כמות קורות החיים שמתקבלים לכל משרה. מסיבה זו, חשוב מאוד להבליט את ההתאמה שלכם לתפקיד, ולהסביר בכמה מילים ממוקדות מי אתם ומה הרקע שלכם.ישנו קו מנחה בסיסי אחד שאותו יש לזכור בעת כתיבת קורות החיים: על כל פרט בקורות החיים להיות קשור לתפקיד המבוקש, ולכן, יש להשתמש באותם מונחים המצוינים בדרישות התפקיד ולציין הסמכות, השכלה ומיומניות נדרשות.

 

הנה כמה טיפים וכללי אצבע חשובים על אופן הצגת קורות החיים, הכולל פרטים אישיים, פתיח, השכלה, ניסיון תעסוקתי, רקע צבאי, מחשבים ושפות.

 

 

מה חשוב לזכור?

 • ציינו פרטי קשר בצורה ברורה ובמקום בולט בקורות החיים! מתברר שיש אנשים ששוכחים לציין פרטי קשר. אל תהיו האנשים האלה.
 • קראו את קורות החיים לפחות שלוש פעמים כדי לוודא כתיבה נכונה, ללא שגיאות כתיב, בתחביר נכון. כמו כן, שמרו על רווחים קבועים, על פונט אחיד ועל סימני פיסוק במקומות הנכונים. 
 • השתמשו בקובץ Word – מרבית תוכנות הגיוס מתקשות בקריאתם של קבצים שונים ולכן יש להעדיף קובץ Word, שאותו התוכנות קוראות. 
 • שמרו על ענייניות, תכליתיות ונהירות לאורך הקובץ והמנעו מהעמסת פרטים בתיאורים השונים.
 • תנו לאדם נוסף לקרוא את קורות החיים שלכם, זוג עיניים נוסף תמיד תורם. 
 • על קובץ קורות החיים להיות בן 2 עמודים לכל היותר.

 

 

מה קובץ הקו"ח שלכם צריך להכיל?

פרטים אישיים: הקדישו לחלק זה 2 שורות מאוזנות בראש העמוד. הפרטים האישיים כוללים שם מלא, כתובת, דוא"ל ואמצעי ליצירת קשר. ניתן להוסיף מצב משפחתי ותאריך לידה, אך אין זה הכרח ולעיתים אפילו עלול להיות בעוכריכם, אז שקלו זאת היטב.

 

פתיח: הפתיח הוא הפרומו לקורות החיים שלך. יש למקם אותו בראש הדף (לאחר הפרטים האישיים) ולשמור בו על תמציתיות וענייניות. מטרתו יא לספר למעסיק הפוטנציאלי מי אתה ומדוע אתה מתאים למשרה המבוקשת. חשוב לזכור שתמצית אשר אינה תואמת לדרישות המשרה עלולה לפעול לרעתכם ולגרום לפסילה מיידית. כמו כן, במידה ויש תחומים שאתם יודעים שאתם מעוניינים להשתלב בהם, זה המקום לציין זאת. אילו תחומים מעניינים אתכם ובאילו תפקידים תרצו להשתלב. מחפשים עבודה בביצוע? בפיקוח? בחברה יזמית? במהנדסי ביצוע, מנהלי עבודה או מפקחים? ציינו זאת. וכמובן, זכרו לציין תכונות אופי שרלוונטיות לתפקיד. 

 

השכלה: שדה זה מתייחס להשכלתכם התיכונית והאקדמאית וכן להשתלמויות מקצועיות. יש לציין את טווח השנים, את שמות מוסדות הלימוד ואת סוג התעודה. במידה ואתם אוחזים בתעודות ספציפיות, זה המקום לציין זאת - מהנדס רשום ורשוי, תעודת מנהל עבודה מוסמך, תעודת עוזר בטיחות מוסמך ועוד. והנה טיפ קטן נוסף - כדאי לציין גם את מספר תעודת הזהות, מפני שמשאבי האנוש בודקים מראש באתר משרד הכלכלה שאכן קיימת תעודה. במידה ואתם עדיין לומדים, כדאי לציין צפי לסיום הלימודים.

 

ניסיון תעסוקתי: זהו החלק העיקרי בקורות החיים שאליו המעסיקים נוטים לדלג ולקרוא תחילה. כאן יש לפרט את מקומות העבודה לפי סדר כרונולוגי ולהתחיל מההווה לעבר. יש לציין בכל אחד ממקומות העבודה את טווח השנים שבהן עבדתם, את שם התפקיד שאותו מילאתם ואת שם החברה. כמו כן, יש להוסיף תיאור קצר ומדויק של התפקיד ושל תחומי אחריותכם. כמו כן, רצוי להדגיש בפירוט התפקיד את החלקים בעבודה התואמים לדרישות התפקיד לו אתם מגישים מועמדותכם. חשוב לשמור על רצף בניסיון התעסקותי, היות והמעסיקים מחפשים "חורים" בזמני העבודה שלכם. ולכן, אם ברצונכם "להעלים" מקום עבודה אשר אינו משרת אתכם, זה עשוי להתגלות ולהזקף לרעתכם. יחד עם זאת, במידה וקיים מקום עבודה בו עבדתם זמן קצריש לשקול האם לציינו בקורות החיים. מעבר לכך, חשוב להשתמש בזרגון המקצועי ולתאר את סדרי הגודל של הפרויקטים בכסף או במטרז', את שיטות העבודה שבהם השתמשתם (ברנוביץ, קרומים, קונבנציונלי וכו') תוכנות (אוטוקאד, רוויט, סטראפ, ידע ב-BIM), את גודל הצוות איתו עבדתם או שניהלתם, תחת מי עבדתם וכמובן, את תחומי האחריות שלכם (למשל כמתכננים - פיקוח עליון, חישובים סטטיים ודינמיים, אנליזות, עבודה על מספר פרויקטים במקביל ועוד). 

 

רקע צבאי: יש לציין איפה שרתתם, הכשרות והאם השירות היה מלא. הסיבה לכך היא מפני שפרויקטים ממשלתיים מסוימים דורשים סיווג ביטחוני ושירות צבאי מלא. במידה וקיים סיווג בטחוני מהעבר, כדאי לציין זאת.

 

מחשבים: רמת השליטה בתוכנות ובמערכות ההפעלה.

 

שפות: ציינו את השפות שאותן אתם מדברים ואת רמת השליטה בהן. אם יש ידע בערבית או ברוסית, כדאי לציין זאת. 

 

טעויות נפוצות

אנחנו נתקלים לעתים בטעויות שלא כדאי לעשות בעת שליחת קורות החיים. הנה כמה דוגמאות:

 • חורים כרונולוגיים - לעתים מתקבלים קורות חיים שבהם יש חורים בשנות העבודה. לכן חשוב לשמור על רצף כרונולוגי, מהתפקיד הנוכחי\האחרון שלכם ואחורה. 
 • המנעו מדיבור בגוף ראשון - קורות החיים הם כרטיס הביקור שלכם, שמרו על השפה בהם רשמית.
 • נראות אחידה - יש לא מעט מקרים שבהם הפונט בקובץ משתנה, גודל הטקסט שונה בין חלקי קורות החיים. קורות החיים צריכים לקרוץ ולא לגרום לבלבול עבור המגייסים ולכן יש להמנע מזה.
 • רלוונטיות לענף - חשוב לא ללכת אחורה מדי בציר הזמן ולציין תפקידים הקשורים לענף. לעתים מועמדים מציינים עבודות ראשונות שאינן רלוונטיות לתחום ואין הדבר תורם - ואף גורע. 
 • חוסר תמציתיות - קורות חיים עמוסים גורמים למגייסים לפסוח עליהם! שמרו על תמצות, כתבו בנקודות והימנעו ממגילות. 

 

עכשיו, אחרי שיש בידיכם את הידע הנדרש, שפצו את קורות החיים שלכם בהתאם וחפשו את האתגר הבא בלוח הדרושים של CivilEng >>  
 

תגיות
הוספת תגובה
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר