קטגוריות
הסמכה:
קורסים מקצועיים
אזור:
תל אביב והמרכז

קורס מלווה בנייה ירוקה

רקע כללי

הבנייה הירוקה הפכה לסטנדרט של איכות בענף הבנייה. בנייה ירוקה הינה חסכונית יותר, בריאה יותר, מתחשבת בסביבה ובמרחב ובסופו של דבר מגדילה את איכות החיים של התושבים הנהנים ממנה. התקן הפך לנפוץ בישראל בעקבות החלטת פורום ה-15 לאמצו, ובכך הפך למחייב חלקים בערים המרכזיות בישראל.

 

התקן הוא רב תחומי ומאגד בתוכו דיסיפלינות שונות, בכתיבתו מעורבים עשרות אנשי מקצוע והוא מהווה ביטוי ל best practice לענף. זהו תקן גמיש, המאפשר זיהוי אסטרטגיות שונות למבנים שונים, באופן שתואם את הפרקטיקה המקומית ותוך יישום הלקחים שנצברו במהלך העשור האחרון.

 

מטרות הקורס

הקורס מתמקד בהבניית הידע הדרוש לצורך ליווי הסמכת מבנה על פי מאפייני התקן הישראלי לבנייה ירוקה ת.י 5281 במהדורתו הנוכחית על חלקיו (חלק 0, 1 ו- 2). הגישה הפדגוגית של הקורס משלבת ידע תיאורטי בסיסי הנדרש על מנת להבין את העקרונות שהנחו את כתיבת המאפיינים וחלוקת הניקוד ביניהם, ידע יישומי המשלב למידה מתוך תקדימים וממתודולוגיות הליווי של המובילים בתחום וידע טכני שעוזר לחניכים להכיר לעומק את המאפיינים השונים בתקן ואת הקריטריונים שבהם על מנת להסמיך מבנים על פיו באופן היעיל ביותר.

 

מה נלמד?

מבואות: קיימות, בנייה ירוקה, עירוניות. תקנים וכלי מדידה, היכרות עם מבנה ת"י 5281.

בנייה משמרת אנרגיה.

ת"י 5281 פרק אנרגיה (פסיבי).

ת"י 5281 פרק אנרגיה (מערכות).

ת"י 5281 פרק בריאות ורווחה, פרק קרקע ופרק מים.

ת"י 5281 פרק פסולת, פרק תחבורה ופרק חדשנות.

ת"י 5281 פרק חומרים, פרק ניהול + מתודולוגיות ומקרה מבחן.

מערך ההסמכה, סיכום ומבחן הסמכה

ייתכנו שינויים בנושאי הקורס, סילבוס סופי יועבר טרם תחילת הקורס.

 

קהל יעד

דרישות הסף למועמדים המיועדים להשתתף בקורס:

בעלי הכשרה פורמלית* במקצועות האדריכלות/ בנין/ סביבה, כולל עיסוק פעיל באחד מן התחומים הנ"ל, אשר ימצאו מתאימים על ידי ועדת הקבלה. 

(*יש לצרף לטופס הרישום צילום תעודה רלוונטית).

 

בהובלתה של אדר' נירית עמיר, סמנכ"לית פיתוח עסקי בחברת ESD ורכזת תחום קיימות. תואר M.A באדריכלות, האוניברסיטה הפוליטכנית בטורינו, איטליה. מלווה לבנייה ירוקה ומוסמכת LEED, תכנון ועיצוב ביו-אקלימי. ייעוץ תרמי וניתוח תפקודם האנרגטי של מבנים, מבנים מאופסי אנרגיה. ניהול פרויקטים ירוקים מרמת המבנה הבודד ועד תכנון שכונתי ומקרואקלים במרחב הציבורי. חברה בוועדת תקינה ובוועדת התמחות של איגוד יועצי בנייה ירוקה.

 

איפה ומתי?

מתכונת הקורס: 8 מפגשים, 8:30 - 16:00

מיקום הקורס: במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי, רחוב חיים לבנון 42, תל אביב.

 

* 30% הנחה לחברי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

* יש לצרף לטופס הרישום צילום תעודה.

* חברי התאחדות קבלני השיפוצים, אשר יציגו תעודת חבר בתוקף, זכאים ל-10% הנחה ברישום לקורס.

לפרטים והרשמה