קטגוריות
הסמכה:
לימודים גבוהים
תואר:
הנדסה אזרחית/בניין
אזור:
חיפה והצפון

תואר שני MUE בהנדסה עירונית

אודות התכנית

תחום ההנדסה העירונית בשוק המוניציפאלי של היום, דורש הבנה של מערכות משפטיות ומנהליות לא מעטות. קבלת ההחלטות לניהול העיר מעוגנת במספר רב של חוקים ויש בה "שחקנים" לא מעטים – הרשות המקומית על נבחריה ומחלקותיה, מוסדות התכנון הסטטוטוריים, משרדי ממשלה רבים, יזמים, עמותות וארגונים מקומיים וארציים וכמובן – השכנים לפרויקטים החדשים המוצעים והציבור המעוניין.

על המהנדס העירוני מוטלת החובה לדעת כיצד להתייחס לזכויות המשפטיות במקרקעין, לדיני תכנון ובנייה, לדיני רשויות מקומיות ולמשפט מינהלי כללי. כמו כן, עליו לדעת כיצד לנהל את הצוות הגדול שבמחלקה, כיצד לתאם ולהשיג מטרות מול גורמים מנהליים אחרים וכיצד לנהל סכסוכים עם יזמים, שכנים ועמותות אזרחיות.

התואר המקצועי – הנדסה או אדריכלות – של מהנדסי הערים איננו מספיק למילוי התפקיד. להכרה זו הגיעו גם מהנדסי הערים עצמם, המאוגדים באגודה מקצועית. על מנת להבטיח למהנדסים את הידע הנדרש לתחום ההנדסה העירונית, הטכניון מציע תואר ייחודי אשר מטרתו להכשיר אנשים העוסקים בתחום ההנדסה העירונית במגזר הציבורי והממשלתי או כנותני שירות למגזר המוניציפאלי/ציבורי.

לעומדים בדרישות התכנית יוענק תואר MUE – מגיסטר בהנדסה עירונית מטעם ביה"ס לתארים מתקדמים של הטכניון. קבלת התואר מותנית בעמידה בדרישות ביה"ס לתארים מתקדמים וזאת בכפוף לתקנון ביה"ס.

 

תנאי קבלה

  • בוגרי הנדסה אזרחית, אדריכלות ואדריכלות נוף.
  • בוגרי תארים ראשונים שאינם מהטכניון, מתבקשים להציג מדרג אקדמי (מסמך רשמי בדבר מיקומם בטווח הציונים במחזור הלימודים לתואר).
  • קבלת המועמדים לתכנית ומכלול הקורסים שעליהם ללמוד ייקבעו ע"י וועדת המסלול.

* הקבלה לתכנית הינה על בסיס מקום פנוי.

* כל כללי ביה"ס לתארים מתקדמים יחולו על המתקבלים לתכנית, במקרה של סתירה בין הנאמר בדפי המידע לבין תקנון בי"ס לתארים מתקדמים, תקנון בי"ס לתארים מתקדמים הוא בר התוקף מבניהם.

* ועדת הקבלה רשאית לחייב סטודנטים המתקבלים לתכנית ללמוד נקודות השלמה עפ"י הרקע של כל אחד מהסטודנטים.

 

מתכונת הלימודים

התכנית מתפרסת על פני 5 סמסטרים וכוללת סמינר אישי מתקדם (ללא תזה).
 
משך הלימודים כולל את פרויקט הגמר.
 
הלימודים יתקיימו ביום ד'-  בין השעות 17:00-22:00 וביום שישי בין השעות 8:00-14:00.
 
 
 
מפגש מידע לתואר שני בהנדסה עירונית - חיפה

המפגש יתקיים ביום ה' 13.06.17 בשעה 17:30 בבניין קנדה, קומה 2, קרית הטכניון, חיפה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל רכזת התואר מיטל גוטפריד בטלפון: 04-8295153 או במייל: [email protected]

לפרטים נוספים, לחץ כאן.

 

לפרטים והרשמה