מכניסים את השמיים פנימה

6 פוסטים / 0 חדשים
פרסום אחרון
מערכת האתר
התמונה של מערכת האתר
מאמר קצר ומעניין שקבלתי מיעקב

מאמר קצר ומעניין שקבלתי מיעקב קונפורטי:


--במהלך שנות עבודתי כמעצב וחבר בוועדות תכנון ובניה שונות תמיד נתקלתי בבעיית מיעוט חלונות , לעיתים רק בחזית ולפעמים בכלל ללא , באולמות אירועים וכנסים , מסעדות, דירות פרטיות ישנות בעיקר וקליניקות חללים ציבוריים ועוד.


 


Sky light  הוא פתרון מצוין לכך אלא שניתן ליישמו בדירות או מרחבים שהם תחת גג בלבד. חיפשנו פתרונות שונים בעיצובי גבס שונים, תקרות אקוסטיות, תקרות נמתחות, תקרת מגשים ומה לא רק בכדי לתת פתרון עיצובי .

בבעיה זו נתקלים אדריכלים ומעצבים ברחבי העולם יום יום ומשתמשים בפתרונות דומים לאלה שרשמתי לעיל. אלא מה במדינות קרות בכל מקרה אין יותר מדי חלונות ומאחר ושם נפוץ השימוש ברעפים בגגות משופעים אז פתרון ה
Sky Light  מתאים לחדר אחד או מרחב אחד ועדיין לא קיבלנו פתרון בקומה התחתונה . היום לאחר שהכרתי את הפתרון של The Sky Factory   אני מאמין שאעשה ככל שאפר לשלב את השימוש המוצר בעבודותיי.
בשנת 2002 קמה בארה"ב חברת
The Sky Factory   על ידי שלושים וחמישה חברים בגילים שמונה עשרה  עד כמעט שבעים שנה חלקם גרים בארה"ב והיתר במדינות שונות על פני כדור הארץ.  אליהם צורפו כחמישים  נציגים רשמיים ובלעדיים חמישים מדינות שונות. בארץ מיוצגת החברה על ידי יהונתן ביטון ויעקב ווגל כנציגים ויבואנים בלעדיים.
חברת האם קמה מתוך מטרה של אהבת הטבע שימורו תוך כדי מתן פתרון עיצובי וכל זה תוך שמירה על הגנת ערכי הסביבה הירוקה. תוך שימוש בחומרים ממוחזרים של לקוחות .במסגרת זו תרמה החברה למעלה מ 50,000 $ למרכז לחקר האטמוספרה השוכן במדינת איווה שבארה"ב.


מבנה התעשייה בשנותיו הראשונות
חברת
sky factory הממוקמת באייווה, ארה"ב התקינה אלפי תקרות שמיים בצפון אמריקה באירופה , במזרח התיכון ואסיה.
אביב בע"מ מציעים כעת את מוצרי sky factory – תקרות שמיים וחלונות וירטואלים מוארים – בישראל.


תמונת שמיים מתוך האוסף הגדול
הדרישה הגוברת להקמת  תקרות שמיים נובעת מהתועלות הקונקרטיות שהן מעניקות כגון: עידוד ריפוי חולים במוסדות שירותי הבריאות והגברת תחושת הנוחות והפרודוקטיביות במקומות עבודה מלחיצים ובסביבות עסקיות. תקרות שמיים וחלונות וירטואלים מוארים של
sky factory  נמצאים בשימוש נרחב במשרדים, חדרי ישיבות, מסעדות וחנויות בנוסף למרחבי  מגורים. 


 


מחקרים מראים שמראות של טבע אפילו בתמונות מעודדים ריפוי בסביבות של שירותי בריאות וכמו כן משפרים את הפרודוקטיביות ומעניקים תחושת רווחה בסביבות אחרות גם כן.תקרות השמיים הולכות צעד אחד קדימה וזאת ע"י יצירת אשליה חזקה של שמיים אשר מעוררת תגובה פיזיולוגית של רגיעה. הסתכלות בתקרות שמיים של sky factory מייצר את אותם תוצאות אשר מתקבלות ממבט בשמיים אמיתיים – רוגע, חיות ותחושת שלווה.


  


המכניקה מאחורי האשליה של תקרות שמיים. תקרות השמיים של sky factory, כמו כל אשליה משכנעת, פועלים ע"י  אספקה של קלטים סנסורים אשר משנים את תפיסתו של הצופה. במקרה זה, האפקטיביות של תקרות השמיים נמצאת ביכולת שלהן לדמות את הגירויים העדינים הרבים של שמיים אמיתיים. בנוסף לתמונה המרהיבה והאיכותית, מרכיב הכרחי לתקרות השמיים של sky factory הינו שימוש בתאורת יום מאוזנת  בגודל 6500 קלווין- אותה תאורה בה משתמשים לריפוי של תסמונת הפרעה אפקטיבית עונתית((SAD. sky factory משתמשים בתאורה זאת מכיוון שהחושים והמוח אינם מבדילים בין האור המלאכותי לבין אור יום אמיתי.


  


תקרות השמיים מותאמות אישית מתוך קטלוג של מאות תמונות ולאחר מכן מותקנות במערכות סטנדרטיות של תקרות תלויות. רשת התקרה הסטנדרטית מוגדלת באמצעות הגבהות לאריחי התמונות הנושאות פטנט רשום, וכך בעצם נוצרת האשליה הריאליסטית של שמיים אמיתיים.


  


חלונות וירטואלים מוארים של sky factory מורכבים ע"ג קיר ובעלי תאורה צידית היוצרים אשליה מצולמת של נופים אמיתיים, נופים ימיים ותת מימיים. הם מורכבים לרוב בזוגות ובעלי מגוון רחב של מסגרות לבחירה. החלונות מעניקים מראה של נוף טבעי למרחבים פנימיים ללא חלונות.


  


תקרות שמיים וחלונות וירטואלים מוארים פותחים מרחבים סגורים  - חנויות, חדרי ישיבות, משרדים, ספא, מתקני שרותי בריאות, מלונות, מעליות, מסעדות ובתים – טווח  אפשרויות השימוש בהם הוא בלתי מוגבל, ניתן להשיג במגוון צורות גדלים  בעיצוב ובגיאומטריה בהתאמה אישית.


 


CivilEng2010-8-8 18:27:9
אחסון רגב
התמונה של אנונימי
הצעת מחיר

05444700057

יאיר ורסולקר
התמונה של אנונימי
הצעת מחיר

הצעה
יאיר 0508424494

דן
התמונה של אנונימי
הצעת מחיר

הי אשמח לקבל הצעת מחיר לתקרה לפי מ״ר
+ חלון
דן - 0584321012
תודה

עמוס פרל
התמונה של אנונימי
הצעת מחיר לתקרת שמיים

גודי 1.2x2.4 מטר
0525555524

הוסף תגובה חדשה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.