מתי האירוע
04/01/2013 - 09:30 עד 11:30
היכן האירוע
כתובת:
זהזהזה גלריה לאדריכלות האנגר 21 נמל תל אביב
אזור:
תל אביב והמרכז

קיימות בבנייה: מנקודת מבטו של אדריכל

להרשמה http://zearchitecture.com/events.php?ID=120

בהרצאתם קיימות בבנייה: מנקודת מבטו של אדריכל, יציגו שלושת שותפי המשרד השוויצרי Localarchitecture את תפיסתם והתייחסותו לתפקידו של האדריכל לשילובן של תפיסות של קיימות בתהליך הבנייה והיצירה של אוביקטים בנויים.

ההרצאה תורכב מחמישה פרקים – הקדמה; ההקשר השוויצרי; קיימות, ומה קיימות יכולה להיות; נושאים ופרויקטים בהם עוסק המשרד, והצגתם של ארבע עבודות בולטות בצורה מעמיקה; דיון פתוח עם הקהל. לעיתי קרובות, קיימות בבנייה מוצגת כגורם טכני.

התערוכה SWISS POSITIONS, המוצגת במקביל בזהזהזה גלריה לאדריכלות, מציגה נקודת מבט שונה, המציגה קיימות באדריכלות כגישה אחראית ורגישה. אולם לפני שמדברים בצורה מדויקת יותר על שילובה של קיימות באדריכלות, יש לשאול מה הם הקריטריונים החשובים והדרישות הכלולים בתוויות ה"ירוקות" השונות ברחבי העולם.

יותר ויותר תוויות משלבות השקפה חברתית וכלכלית ובצורה גלובלית יותר: נוצרת השקפה הנותנת משקל להקשר שבו נוצרת האדריכלות. בהרצאתם, שלושת שותפי משרד Localarchitecture יציגו כיצד בעבודתם הם מפתחים כל פרויקט ופרויקט בגישה המתמקדת בהקשר ההיסטורי, גיאוגרפי, כלכלי וחברתי שלו. באמצעות חלק מעבודות אלה הם יציגו את החשיבות של הצגת תפיסה זו לא רק בהקשר האדריכלי אלא גם בהקשר האורבני; כיצד יכולה אדריכלות להשפיע על ההקשר האורבאני בהקשר רחב יותר. ההרצאה תאפשר לקהל לשאול שאלות הנוגעות להקשר שלנו: חלק ניכר מהעבודות אותם יציגו שותפי Localarchitecture אינן עבודות 'בנות-קיימא' בהקשר הישראלי; וכמובן, גם ההיפך הוא נכון...

Localarchitecture הוקם בשנת 200 ע"י שלושה שותפים – מנואל בילר, אנטוין רובר-גרנפייר ולורנט סאורר. עבודת המשרד מתמקדמת באדריכלות התורמת להגדרה מחדש את ההרמוניה וההיסטוריה של האתר. שותפי המשרד מלמדים במגוון בתי ספר לאדריכלות בשוויץ, ביניהם EPFL בלוזאן, ETH בציריך, HES-SO בפרייבורג, ועוד. המשרד זכה במגוון תחרויות מקומיות ובינלאומיות, ועבודותיו זכו במגוון פרסים כגון פרס Lignum בשנים 2012 ו- 2009, Bois21 בשנת 2005 ועוד.

www.localarchitecture.ch - ההרצאה נערכת במסגרת התערוכה SWISS POSITIONS המוצגת במקביל בזהזהזה גלריה לאדריכלות. התערוכה היא יוזמה של שגרירות שוויץ בישראל.

סיווג
סוג האירוע: