מתי האירוע
14/02/2013 - 19:00 עד 21:00
היכן האירוע
כתובת:
זהזהזה גלריה לאדריכלות האנגר 21 נמל תל אביב
אזור:
תל אביב והמרכז

KEEP CALM AND CARRY ON DESIGNING. הרצאה מאת אדריכל אורי רייכר

משנות הבועה האופטימיות, דרך משבר האשראי, ועד ה-"מיתון הגדול" - יחד עם מהפכות פוליטיות ועולם הולך ומתחמם - תרבות העבודה בחברת אדריכלות גלובלית, שבראשה עומד "אדריכל כוכב" שמטיס את המטוס הפרטי שלו בעצמו, היתה חייבת להשתנות כדי להמשיך ולהשאר המובילה בעולם.

הלקחים רלוונטיים גם עבור עולם התכנון והבנייה בישראל כיום. איך עובדים עם יזמים שמשלמים לחשבונות בנק שוויצריים עד שהם מפסיקים לענות לטלפון, ועם ראשי עיריות שנוסעים במכוניות יוקרה? איך מוכרים חברת אדריכלות בשווי של 300 מיליון פאונד, ואיך מפטרים 400 איש ביום אחד? איך מכניסים מיליון מטר רבוע תחת גג אחד, ואיך מקדמים פרויקט שמעורבים בו50 אדריכלים, שביניהם גם אחד עם פרס פריצקר ובית על אגם ג'נבה? ננסה לענות על שאלות אלה ואחרות, דרך תיאור פרויקטים מלונדון, פריס, מוסקבה ושנחאי, ובעיקר דרך סיפורים על תהליכי העבודה הייחודיים - החל בתוכנות המחשב ואמצעי הייצור הפרמטריים המתקדמים בעולם, ועד פוליטיקות פנימיות וקשרי לקוחות מסורתיים יותר.

אדריכל אורי רייכר החל לעבוד ב- Foster + Partners בשנת 2006, בעיצוב פרמטרי ואקולוגי של מעטפות בניין מורכבות, עבור אצטדיון Camp Nou בברצלונה, ומגדלי Hermitage Plaza בלה-דפאנס. כמנהל צוות היה אחראי לשיפוץ והרחבת מוזיאון פושקין במוסקבה, ולפרויקט שימושים-המעורבים יוקרתי בשנחאי, כולל מלון בוטיק של BVLGARI. כשהוצע לו לעבור לסין באופן קבוע, החליט אורי במקום זה להקים את Sack and Reicher - סטודיו לאדריכלות ואדריכלות נוף הפועל בתל אביב ובלונדון.

 

להרשמה http://zearchitecture.com/events.php?ID=127

 

סיווג
סוג האירוע: