מדריך מהיר וטיפים לשימוש יעיל ב AutoCAD

שלום שמי יקיר רחמים ואני סטודנט שנה ג` במחלקה להנדסת בניין במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון באר שבע, למדתי כרגע קורס אוטוקאד ולכן אני מנסה להעביר לכם החומר שאני למדתי בצורה הברורה ופשוטה ביותר למי שרוצה ללמוד אוטוקאד לבד (כמובן הדברים הבסיסיים) .

 
אוטוקאד (באנגלית: AutoCAD) היא תוכנת שרטוט שמשמשת ליצירת שרטוטים דו-ממדיים ותלת-ממדיים בכל תחום שקיים בו שרטוט, השימושים העיקריים הם להנדסת בניין, הנדסת מכונות וכמובן העיקרי ביותר אדריכלות.

ייחודיות האוטוקד היא בעיקר באפשרות שקיימת שנקראת: object snap שמאפשרת לעבוד על השרטוט עד יחס של 1:10000 כלומר ניתן להגדיל ולהתקרב לכל אובייקט ביחס הנ"ל שזה מאפשר להגיע לרמת שרטוט מאוד מאוד מדויקת ברורה, כמו כן האפשרות הנ"ל מאפשרת בעבודת השרטוט "להדביק" אלמנטים, כלומר מאפשרת בצורה אוטומטית להצמיד לדוגמא 2 קווים בקודקודיהם וככה נקבל שרטוט מדוייק יפה ומסודר.

בתחום ההנדסה האזרחית / בניין שרטוטי האוטוקד מתחלקים לשניים:
1. שרטוט אדריכלי - שרטוט כללי יותר שנועד להראות את תווי האלמנט או לאפשר להראות ללקוח את הצורה הכי קרובה במציאות לאלמנט.
2. שרטוט קונסטרוקטיבי - שרטוט מפורט לכל חלק והסבר לכל חתך, לדוגמא: פירוט הזיון באלמנט או חתכי ביסוס וכו`.. 

אוטוקאד היא תוכנה עם ממשק ברור מאוד למשתמש והשתפרה מאוד עם השנים, כיום הגרסה האחרונה היא 2011 AutoCAD.

 
טיפ קטן לפני שמתחילים ללמוד: למי שרוצה ללמוד לבד רק ע"י חומר עיוני אני מציע לתרגל כל פקודה והסבר מיד בתוכנה עצמה, רק כך זה "יכנס" לראש טוב וגם לא יראה מפחיד ולא מובן (מנסיון). אז שיהיה בהצלחה וכמובן כל שאלה ובעיה אני יכול ומוכן לענות (כמובן אם אני אדע...).

יקיר רחמים: [email protected]


 
 
הורדת קובץ המדריך השלם כאן
צור קשר