תחילת שבוע שחור באתרי הבנייה: הרוג ושני פצועים בתאונות

מאת אורי חודי

תאונות העבודה באתרי הבנייה ברחבי הארץ ממשיכות לגבות קורבנות. ביום ראשון, 26.3, נהרג פועל כבן 50 באתר בנייה בדרך מנחם בגין בתל-אביב. מדובר בפועל בניין שנמחץ תחת בטונדה שנפלה. בעקבות התאונה נמסר ממשרד העבודה והרווחה: "מפרטים ראשוניים עולה כי ארון בטון המיועד להסתעפות החשמל קרס על עובד במקום. מפקח מינהל הבטיחות הגיע לזירה לשם הוצאת צו הפסקת עבודה לאתר ולסיוע למשטרת ישראל, האמונה על החקירה הפלילית הצפויה להיפתח בעקבות התאונה". התאונה אירעה באתר בנייה בו פועלת חברת ק.ס.מ.ג. קבלנים לעבודות תשתית ופיתוח.

במקביל, בשעות הבוקר דווח על עוד שתי תאונות עבודה נוספות. תאונה אחת התרחשה באתר בנייה בכביש 3411 בסמוך לזיקים, כאשר פועל כבן 30 נפל מסולם ופונה לבית החולים במצב קשה. פראמדיק מגן דוד אדום, מוטי שוב, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 30 שוכב כשהוא מעורפל הכרה וסובל מחבלת בטן. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבית החולים ברזילי כשמצבו מוגדר קשה". במקביל, דווח על תאונה נוספת באתר בנייה בעיר יבנה. מדובר בתאונה במסגרתה פועל כבן 35 נפגע מכף של טרקטור באתר בנייה ברחוב שידלובסקי בעיר. הפצוע הוגדר כפצוע בינוני ופונה לבית החולים קפלן עם חבלה בחזה.

על-פי נתוני ארגון קו לעובד, המפורסמים מידי יום ראשון במוסף הנדל"ן, מצב הבטיחות באתרי הבנייה בכי רע. מאז תחילת 2017 נהרגו 10 עובדים באתרי הבנייה (כולל המקרה שאירע הבוקר) ו-61 פועלים נפצעו בינוני עד קשה (כולל שני המקרים עליהם דיווחנו הבוקר).

נזכיר כי רק בשבוע שעבר קרס מנוף ברחוב נווה יהושע בעיר רמת-גן, באתר בנייה של חברת אורתם סהר. תאונה זו אמנם לא גבתה קורבנות בנפש, כאשר המנופאי נפצע קשה. עם זאת באותו האתר בדיוק, שבוע לפני כן, אירעה תאונת עבודה נוספת כאשר עובד ממולדובה נפצע בינוני מנפילה בגובה. מקרים אלו, לצד מקרים נוספים ממשיכים ומעידים על המצב הרעוע של הבטיחות באתרי הבנייה, שלא רק מסכנת את חיי העובדים במקום, אלא כמו במקרה של קריסת מנופים גם את כל הסובבים.

לכתבה המלאה, לחץ כאן

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר