אחרי שקיעת הכביש, מחלף דרור יפתח לתנועה רק בפברואר

מחלף דרור, שהושק בקול תרועה לפני כ-10 ימים אבל נשאר חסום לתנועה, ייפתח באופן רשמי רק במהלך חודש פברואר. כך על פי הערכות בענף התחבורה. בשבוע האחרון נפגע המחלף קשה בשל מזג האוויר הסוער ונכון להיום הנסיעה בו מוגדרת כמסוכנת. מחלף דרור מחבר בין כביש 4 (הכביש הישן לחיפה) לכביש 553, והוא אמור לצמצם את עומסי התנועה באזור השרון. עלות הבנייה שלו נאמדה ב-320 מיליון שקל.

לפני כשבוע כאמור המחלף נחנך בטקס בנוכחות שר התחבורה ישראל כץ שאמר באירוע כי "מחלף זה הוא דוגמא לשילוב מוצלח של פתרונות למכוניות, אוטובוסים, רכבת שתעבור בעתיד במרכזו, אופניים והולכי רגל. כל אלה יפעלו בבטיחות זה לצד זה, תוך שהם משתלבים בסביבה ירוקה".

הבעייה היא שטקס ההשקה בוצע לפני שהמחלף נפתח פיסית לתנועה, והסופה שפקדה את ישראל גרמה לנזק שידחה כאמור את הפתיחה הרשמית בכחודשיים.

בחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) מסבירים שהמכרז לבניית המחלף, שבוצע על ידי חברת רמט, בוצע בשיטת DESIGN BUILT (בו מקבל הקבלן אחריות הן על תכנון המחלף והן על ביצועו). מאחר והעבודות עליו לא הסתיימו, המחלף לא עבר לאחריותה ולכן מי שאחראי על ביצוע התיקונים הוא הקבלן עצמו. המחלף ייפתח לתנועה לאחר שהקבלן ישלים את תיקון כל הנזקים .עלות התיקונים, לרבות החלקים ששקעו והניקוז, נאמדת בכמה עשרות מיליוני שקלים. המחלף ייפתח לתנועה לאחר שהקבלן ישלים את תיקון כל הנזקים.

הדמיית מחלף דרור:

 

לקריאת הכתבה באתר כלכליסט לחץ כאן

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר