אין עתיד לאדריכלות הישראלית - סרטון חדש מתאר את מסלול ההתמחות המפרך

אין עתיד לאדריכלות הישראלית - סרטון חדש מתאר את מסלול ההתמחות המפרך שמבריח את האדריכלים הצעירים מהמקצוע.

פורום אדריכלים צעירים הפיצו סרטון המתאר את המסלול המפרך שעוברים האדריכלים הצעירים בדרך לרישיון המיוחל. האדריכלים הצעירים קוראים לשר הכלכלה נפתלי בנט להתערב באופן מידי ולהביא לשינוי מהותי בהליך ההתמחות.

לצפייה בסרטון: לחצו כאן

הליך ההתמחות לאדריכלים כולל למעלה מ-3 שנות התמחות במספר מצומצם של משרדים, דרישה להספקים הדורשים החלפת מספר משרדים בתקופת ההתמחות, ובחינה חסרת קריטריונים. מכלול הדרישות המוגזמות יוצר התמחות האורכת בפועל מעל לחמש שנים והמהווה למעשה חסם בפני האדריכלים הצעירים ומונע את השתלבותם בשוק העבודה באופן הוגן.

בחודש שעבר השבית פורום אדריכלים צעירים יחד עם התאחדות הסטודנטים את חמשת הפקולטות לאדריכלות בישראל במחאה על ההתעלמות המתמשכת של משרד הכלכלה מהניצול המחפיר של המתמחים באדריכלות. השבתת הלימודים באה לאור תנאי ההתמחות לרישוי באדריכלות הנמצאים תחת אחריות משרד הכלכלה ומתוארים בסרטון. תנאי התמחות אלו כובלים את האדריכלים הצעירים למספר מצומצם של משרדים מאמנים, מונעים מהמתמחים להשתלב במקצועם ויוצרים פגיעה ביכולת האדריכלים הצעירים להתמחות באופן מקצועי ולהתפרנס בכבוד.

פורום אדריכלים צעירים, המייצג למעלה מ-1200 אדריכלים, מתמחים וסטודנטים לאדריכלות, דורש ממשרד הכלכלה לבטל את הליך ההתמחות הנוכחי ולקיים הליך התמחות מקצועי והוגן המותאם לתנאי שוק האדריכלות הישראלי.

אדריכל ויקטור אבקסיס, יו"ר פורום אדריכלים צעירים: "משרד הכלכלה מחייב את האדריכלים הצעירים בהליך התמחות לא הוגן ולא שיוויוני המקשה עליהם להתקיים ולהתמקצע בכבוד. אנחנו מצפים ממשרד הכלכלה לקחת אחריות ולשנות מהיסוד את הליך ההתמחות ולאפשר לאדריכלים הצעירים להתמחות באופן מקצועי והוגן".

אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "במקום לדאוג לעתידו של הדור הצעיר במדינת ישראל, ולסייע לו להשתלב בשוק התעסוקה ולהתפרנס בכבוד, משרד הכלכלה מערים עליו עוד ועוד קשיים. אנו ממשיכים במאבק הצודק עד להשגת פתרון כולל שיאפשר לסטודנטים ולאדריכלים הצעירים לעבוד במקצוע אותו למדו".

צילומים מההפגנה: ניב שפרן וניב קורן

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר