אריזות ספוג הפכו לגינות ילדים

ישראל מובילה מהפיכת מיחזור ראשונה מסוגה בעולם: 11 אלף אריזות ישנות של ספוג פלסטיק שהגנו על מוצרי חשמל חדשים שנמכרו לאחרונה בחנויות הפכו למשטחי בטיחות שיגנו על ילדים מפגיעות בגינות חדשות שהוקמו באשדוד, פתח תקוה ובאר שבע.

ספוג הפלסטיק, המגן על מחשבים, מקררים ומכשירי חשמל חדשים אחרים מפני פגיעה בהובלה, נחשב בכל העולם למטרד אקולוגי מאחר ופסולת זו אינה ממוחזרת בשל עלויות כלכליות גבוהות, נפח גבוה ומשקל נמוך.

חברת "פשוט ירוק", העוסקת בדשא סינתטי ומוצרים אקולוגיים, פיתחה שיטה מיוחדת לעיבוד האריזות והפיכתה למשטחי בטיחות כשכבת מגן בגני שעשועים, גני ילדים, גנים ציבוריים וגנים פרטיים. לצורך כך הוקם מפעל בשם "שוק פאד", שמשמעו בולם זעזועים, שהחל ביצור חומרי גלם לפרויקטים הראשונים.

הגינות הראשונות שהוקמו בעזרת המוצר החדש הם באשדוד, גינה במרפסת החיצונית של מוזיאון עולם הילד "לונדע" בבאר שבע ובגן ילדים בפתח תקוה.

מדי חודש מושלכות במדינת ישראל על פי ההערכה יותר מ- 1000 מ"ק של עודפי אריזות ספוג פלסטית מוקצף. המפעל קולט את הפסולת ישירות מחברות השיווק והרשתות והופך אותה למשטחי בטיחות שעד כה יובאו בחלקם מחו"ל. המשטח מספק הגנה רבה לילדים לעומת המצעים הקודמים הודות להרכב החומרים המקורי של ספוג זה שנועד להגן על מוצרים רגישים בשינוע בין יבשתי ונפילות ועבר בהצלחה מבדקים של מכון התקנים.

בחודשים האחרונים יש ביקוש לחלופות בריאותיות ובטיחותיות לארגזי חול ומשטחי גומי ישנים בפינות המשחק בדגמים מתקדמים וזאת בעקבות התפרצויות של מחלות בגנים שמקורן על פי הערכה בדגירה של חיידקים ובהפרשות בעלי חיים בארגזי החול.  

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר