בצל הקורונה: ענף הבנייה הוחרג מההגבלות וימשיך לעבוד במתכונת מלאה

נכון ליום שלישי 17.3 (14:30)

על פי בקשת שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, הממשלה אישרה אמש להגדיר את ענף הבנייה כחיוני ובכך להחריג אותו ממגבלות כוח האדם שהוטלו על יתר ענפי המשק. לשם כך אושרה כניסתם של פועלים פלסטינים המועסקים בענף הבנייה לחודשיים, כולל לינה.

 

חברות מאכלסות המטפלות בתחום הדיור הציבורי מטעם משרד הבינוי והשיכון הוחרגו אף הן לשם המשך שירות רציף לאוכלוסיות מוחלשות אלה.

 

בימים האחרונים פעל משרד הבינוי והשיכון בישיבות המל"ל והממשלה למנוע פגיעה בהיקף כח העבודה בענף, ולקדם הסדר שלפיו תאושר לינת עובדים פלסטינים בשטח ישראל, על מנת לאפשר המשך בנייה רציפה במקרה שבו יוטל סגר שימנע כניסה ויציאה של פועלים. ענף הבנייה בישראל מושתת ברובו על כוח עבודה זר ופלסטיני לייצור שלדי הבניינים, ואשר עבודתם מהווה תשתית לעבודה נוספת של כ-208 אלף ישראלים שעובדים בעבודות בענף כגון חשמל, מיזוג אוויר, אינסטלציה, מעליות ועוד.

 

שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "ההחלטה להגדיר את ענף הבנייה כחיוני ושמירה על תפקודו הרציף והמלא היא פרי עבודת מטה מקיפה ויסודית שנעשתה במשרד הבינוי והשיכון תוך שיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה השונים. אנחנו עומדים בקשר הדוק ויומיומי עם התאחדות הקבלנים והתאחדות התעשיינים על מנת לוודא שפעילות הענף לא תפגע וננקוט בכל פעולה שתידרש על מנת להבטיח שכך ישאר גם באתגרים שעוד נכונו לנו בהמשך הדרך. נמשיך לפעול באחריות לטובת ענף הבנייה ורוכשי הדירות".
 

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר