החוליה הראשונה: דירוג משרדי האדריכלות וההנדסה הגדולים ביותר

משרד האדריכלים יסקי-מור-סיוון ממשיך לככב בבטחה בצמרת דירוג האדריכלים של DUN'S 100, המבוסס על כמות האדריכלים והנדסאי האדריכלות במשרד. יסקי-מור-סיוון מעסיק 110 אדריכלים ומהנדסים, 30% יותר מהמשרד הבא אחריו ברשימה - משרד משה צור, המעסיק 85 עובדים. בכל אחד מעשרת משרדי האדריכלות הגדולים בישראל עובדים בממוצע 63 אדריכלים ומהנדסים.

יחד עם זאת, בדירוג לפי סך עובדים ממוקם משרד א.ב מתכננים בראש הרשימה, עם 142 עובדים (מהם 124 המוגדרים עובדים מקצועיים), לעומת 129 עובדים (119 מקצועיים) אצל המתחרים מיסקי-מור-סיוון. החודש גם הודיעה א.ב. מתכננים (חברת בבעלו משותפת של 16 קיבוצים) כי היא מתרחבת לתחום ההנדסה, עם השלמת הרכישה של רבע מחברת ירון-שמעוני-שחם (חברה שעוסקת בפרויקטים גדולים בתחום ההנדסה, כמו הרחבת הנמלים, כביש חוצה ישראל ועוד), מהלך שאולי עוד יחולל מהפכים גם בצמרת הדירוג האדריכלי בשנים הבאות.

משרדים טיטו ופלג החליפו מיקום: טיטו נפרד השנה מ-4% ממצבת האדריכלים וההנדסאים (44 בסה"כ) וירד למקום ה-8, ואילו פלג עלה מקום אחד בדירוג לאחר שהוסיף 7% (והגיע ל-47 עובדים).

השנה נכנסו שלושה משרדים חדשים לדירוג 20 הגדולים - משרד אילן פיבקו אדריכלים, המעסיק 36 אדריכלים ומהנדסים (תוספת של 6% במספר עובדים), נכנס למקום 14 ברשימה. אורבך הלוי אדריכלים קפץ ממקום 21 למקום 16 עקב הרחבת פעילות החברה ותוספת של 37% בכמות האדריכלים וההנדסאים (סה"כ 26) ומילוסלבסקי אדריכלים עלה ממקום 25 למקום 20 עקב גידול בכמות הפרויקטים בשנת 2015 (ותוספת של 22% מכמות העובדים, ל-22 אדריכלים בסה"כ).

הנדסה דינמית

במשרדי ההנדסה הדירוג דינמי בהרבה. בדירוג ה-20 הראשונים, רק 2 חברות בלבד שמרו על דירוגן מאשתקד (תהל במקום ראשון, ווקסמן-גוברין-גבע, העוסקת בניהול פרויקטים - תחום בו היא מדורגת ראשונה - ששומרת על המקום החמישי בדירוג הכללי).

משרדי ההנדסה הגדולים מעסיקים אלפים רבים של עובדים. בעשרת המשרדים הגדולים ביותר עובדים כיום 3,650 עובדים מקצועיים, מעל מחציתם מהנדסים, מתוכם 919 עובדים במשרד הגדול ביותר - תהל (תכנון המים לישראל). בסה"כ עובדים בעשרת המשרדים 4,700 עובדים.

היקפי הפעילות מסבירים את המספרים הגדולים: שלוש החברות הגדולות ביותר - תהל לודן וברן (שתי האחרונות החליפו מיקום בשנה האחרונה), הציגו הכנסות בהיקף כולל של 17.2 מיליארד שקל. רק לשם השוואה: חברת זיו אב הנדסה, הסוגרת את הרשימה, הציגה הכנסות בסך של 60 מיליון שקל והיא מעסיקה בסה"כ 66 עובדים מקצועיים.

 

לכתבה במלאה לחץ כאן

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות
1 תגובות
התמונה של אנונימי
בצלאל אבנון
לא ברור איזו משמעות יש לדרוג של האדריכלים. מה זה משנה אם יש במשרד 67 עובדים או 55? זה מרטה משהו על איכותו? אדריכל טוב שקול כנגד ארבעה אדריכלים ממוצעים זה סתם מאמר נבוב, בעל חשיבות סטיסטית חסרת משמעות
על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר