יד2 משיק שירות חדש - בדיקת רמת זיהום האוויר ברחבי הארץ

השירות החדש שהושק בשיתוף פעולה בין מדד הנדל"ן של אתר יד2 וחברת "בריזומיטר" מציע מדד לבדיקת איכות האוויר בכל מקום בארץ בזמן אמת על פי מיקום ספציפי, כך שמי שחושב לרכוש דירה באזור מסוים יוכל לבדוק בין יתר השיקולים שעומדים בפניו גם את מידת זיהום האוויר. למעשה, השירות החדש שואב נתונים בזמן אמת ממאות תחנות ניטור אוויר הפזורות ברחבי הארץ ויוצר מפה מלאה של איכות האוויר בישראל. השירות יציג למשתמש את מידת זיהום האוויר בצירוף הסברים נגישים באשר לחומרת זיהום האוויר, למסוכנות שלה, מה רצוי לעשות וממה בדיוק יש להימנע.

"השירות החדש שהוספנו למדד הנדל"ן נועד לאפשר לרוכשי דירות לבדוק את מידת איכות האוויר במקומות בהם הם מעוניינים לרכוש דירה. הרי כשקונים דירה אנו קונים גם סביבת מגורים – כולנו בודקים היכן הפארקים הקרובים, איפה מרכז הקניות הכי קרוב והאם בתי הספר נמצאים במרחק הליכה. אך האם מישהו עצר לרגע לבדוק מהי איכות האוויר בשכונה בה הוא מעוניין לרכוש דירה?" מציינת גל עופרים, סמנכ"ל השיווק באתר יד2. "בהתחשב בעובדה שאנו נושמים 12 אלף ליטר ביום ו- 2,500 איש מתים מדי שנה בישראל מזיהום אויר, על פי נתוני ה- OECD, מידת איכות האוויר בהחלט משחקת תפקיד משמעותי כשבוחרים את מקום המגורים שלנו"

לרגל השקת השירות חושף מדד הנדל"ן של יד2 את איכות האוויר בחודש הראשון לשנה החדשה. על פי הנתונים שפורסמו בירושלים נמדדו 10 ימים חריגים בהם רמת חלקיקים נשימים עדינים (PM2.5) הייתה גבוהה ביותר. בחולון, חיפה ושדרות נרשמו 7 ימים חריגים, בקרית בנימין, קרית מלאכי, עפולה, בני ברק, רמת גן ותל אביב נרשמו 6 ימים חריגים ו- 5 ימים חריגים נרשמו בחדרה רעננה, אשדוד, גדרה ובאר שבע.

"משמעות הממצאים היא בכך שחשיפה נשימתית קצרת טווח לחלקיקים נשימים עדינים עלולה לגרום תוך מספר שעות עד ימים אחדים, לעלייה בתמותה על רקע מחלות לב וריאה ולהחמרה במחלות נשימתיות כגון אסתמה. החשיפה לזמן ארוך קטלנית אף יותר" מציין זיו לאוטמן, סמנכ"ל חברת בריזומיטר. "המטרה שלנו היא שאנשים יבדקו את איכות האוויר בסביבתם ממש כפי שהם בודקים את מזג האוויר. המודעות לזיהום האוויר בישראל היא נמוכה לאין שיעור לעומת מדינות מערביות אחרות. לצערי עדיין לא מצאנו את הדרך לצמצם את מידת זיהום האוויר בישראל, אבל היכולת של כל אדם לדעת מה איכות האוויר בזמן אמת יחד עם פתרונות פשוטים להתמודדות וצמצום החשיפה המזיקה בעת זיהום אוויר גבוה, הם צעד ראשון בדרך הנכונה". 

באתר יד2  פועל מדד יד2 המהווה פלטפורמה נוחה ונגישה לבחון את מחירי העסקאות האחרונות שבוצעו באזור המבוקש על פי הדיווחים לרשות המיסים. בנוסף המדד מספק נתונים נוספים על האזור כמו מידע על השכנים ועוד.  אתר יד2 ממליץ לבצע בדיקה במדד יד2 בטרם מכירה או השכרה של דירה על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

"מדד הנדל"ן של יד2 מחלץ את הנתונים מהרשויות – מרשויות המס והלמ"ס - ומנגיש אותם לציבור המשתמשים באופן בהיר, ברור וקריא על גבי מפות וטבלאות, כך שמי שמבקש לרכוש דירה, למכור, לשכור או להשכיר יכול לבצע בדיקה השוואתית של המחירים באותו אזור, של התשואות וכן להשיג מידע על השכנים כמו למשל – בני כמה הם, מצב משפחתי, רמת ההשכלה ועוד. בנוסף במדד ניתן למצוא גם נתוני רמת זיהום אויר הנלקחים מהבריזומטר", מציינת עופרים וממשיכה "וזה לא הכל. "מלבד נתונים על סביבת המגורים והשכנים מדד יד2 מרכז גם טיפים וחוות דעת על האזור שנכתבו על ידי אנשים המתגוררים במקום".

קישור למדד הנדל"ן של יד 2

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר