לראשונה בארץ - הטכניון מציג חוויית לימודי ארכיטקטורה בתלת מימד

הטכניון חנך אתמול (4.11.2013) מעבדת ויזואליזציה חדשה, הראשונה מסוגה בארץ, בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, במעמד נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא ודיקן הפקולטה פרופסור יהודה קלעי.

מעבדת הוויזואליזציה החדשה היא מעבדת מחקר והוראה, המאפשרת "כניסה" וירטואלית תלת-מימדית אל תוך הדמיות (מודלים) של בניינים, ערים ואתרים נופיים, בין אם הם קיימים במציאות או שהם עדיין בגדר תכנון עתידי.

המעבדה כוללת מסך קעור ברוחב שמונה מטרים עליו מוקרנת תמונה אחודה ורציפה באמצעות שלושה מקרנים מסונכרנים. המעבדה מאפשרת לחוקרים ולסטודנטים לשלוט באופן אינטראקטיבי על הדגם או התמונה, באמצעות שבע מצלמות מעקב, חיישנים ובקר (wand, controller) אלחוטי, המאפשרים "טיול" וירטואלי בסביבה המוצגת.

 

נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא (מימין) ודיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים פרופסור יהודה קלעי בחנוכת המעבדה החדשה.

המעבדה, הראשונה מסוגה בישראל, היא המתקדמת ביותר בארץ ומהמעבדות המובילות בעולם ויכולה לשתף עד 20 משתתפים בחוויה. היא פרי יוזמתו של פרופסור יהודה קלעי, והוקמה בהשתתפותם של חמישה חברי סגל חדשים בטכניון. את הקמתה הובילו פרופסור משנה דניאל אורנשטיין, המשמש כראש המעבדה, והאדריכלית פרופסור משנה דפנה פישר-גבירצמן, אשר תכננה, עיצבה ופיקחה על הקמתה.

לכבוד פתיחת המעבדה החדשה מתקיימת השבוע בטכניון סדנה בינלאומית VIZWORLD - הכוללת הרצאות סמינריוניות, הדגמות ודיונים בשיתוף חוקרים-אורחים מהארץ והעולם.

 

עזרא עוזרי, סטודנט שנה ד' בפקולטה מדגים את יכולות המערכת החדשה. 

"בניגוד למוצרי צריכה אחרים, לא ניתן לחוות בניינים, ערים, ונופים אלא דרך נוכחות 'בתוך' הסביבה," אמר פרופסור קלעי. "בדרך כלל עלינו לחכות עד אשר הבניין נבנה על מנת שנוכל לחוות אותו. המעבדה תאפשר חוויה כזו בטרם הושלם הבניין, כך שניתן יהיה לגלות ולתקן שגיאות בתהליך התכנון עצמו. אפשרות זו חשובה במיוחד כאשר מדובר בתכנון סביבות בעלות גיאומטריה מורכבת, כפי שכלי התכנון הדיגיטליים הנוכחיים מאפשרים, או נופים אשר שיקומם דורש התערבות תכנונית רב-שנתית."

"המעבדה תשמש למחקר של חברי סגל הפקולטה והמשתלמים לתארים מתקדמים ותשתלב ככלי הוראה בקורסי הסטודיו בפקולטה," אמרה האדריכלית פרופסור משנה דפנה פישר-גבירצמן, "אנו צופים כי השימוש במעבדה יוסיף כלי חדש לתהליכי העבודה בסטודיו ויפתח אפשרויות חדשות וכיווני מחקר חדשים."

לצפייה בכתבה ששודרה בערוץ 2 לחץ כאן

 

צילום : שיצו שירותי צילום, דוברות הטכניון

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר