מיקרוסופט העדיפה את הרצליה על ת"א: תקים בה את הקמפוס החדש שלה במיליארד שקל

חברת מיקרוסופט בחרה להקים את הקמפוס החדש שלה בהרצליה, והעדיפה אותה על פני הצעה מתחרה בתל אביב. הבחירה של מיקרוסופט היא להקים את הקמפוס בקרקע בבעלות החברות תדהר, אקרו נדל"ן, וקנדה ישראל המחזיקות יחד בקרקע שממוקמת באזור החדש של הרצליה פיתוח בסמוך לכביש העוקף שמגיע למרינה אשר בחלקו הדרומי של האזור. המכרז הוא כזה שהחברות היזמיות יקימו את המתחם בעלות מוערכת של כמיליארד שקל וישכירו אותו למיקרוסופט לתקופה של 15 שנה.

בתחילת הדרך הגיעו לידי אנשי מיקרוסופט הצעות רבות למתחמים, אך בחודשיים האחרונים נותרו שתי הצעות עיקריות: ההצעה בהרצליה, והצעה נוספת של החברות גב ים ואמות במתחם תוצרת הארץ בתל אביב.

 

המגרש של קנדה ישראל, אקרו נדל"ן ותדהר נרכש במאי השנה מבעלי קרקע פרטיים בתמורה ל-200 מיליון שקל. מדובר במגרש בשטח של כ-10 דונמים שהיקף זכויות הבנייה בו עומד על כ-45 אלף מ"ר המיועדים למסחר ומשרדים. מאחר שהרכישה בוצעה כמעט במקביל לפרסום המכרז של מיקרוסופט, המגרש הוצע לה באופן כמעט מיידי, אך בשלוש החברות הביאו בחשבון תרחיש שלפיו לא ייבחרו במכרז.

ההצעה צריכה עדיין לקבל אישורים רשמיים במטה מיקרוסופט בארה"ב, אך גורמים בענף אומרים כי מדובר בתוצאה הסופית. על הקרקע צפוי לקום בניין אחד כאשר הדרישה הייה כי שטח כל אחת מעשר הקומות יהיה  יהיה גדול - ויעמוד על כ-4,000 מ"ר. כמו כן הבניין יבנה לפי התקן האמריקאי לבנייה ירוקה LEED (טרם הוחלט אם זהב או כסף). והוא יכלול כ-1,000 מקומות חניה, כולל חניית אופניים, חדר אוכל, חדר כושר וחוגים, מלתחות ועוד.

המשרדים החדשים יקלטו לתוכם רק את הפעילות של החברה בהרצליה פיתוח המשתרעים על פני כ-17 אלף מ"ר - פעילות מחלקת השיווק ברעננה אשר לטובתה מושכרים כ-5,000 מ"ר נוספים לא צפויה לעבור. לאור זאת ניתן להבין שתוכניות החברה משקפות גם תחזית צמיחה אופטימית במיוחד לשנים הקרובות.

לכתבה המלאה, לחץ כאן

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר