מכון התקנים הישראלי מפרסם להערות הציבור תקנים לאנרגיה בבניינים

מכון התקנים הישראלי מפרסם להערות הציבור את התקן הישראלי ת"י 5280 חלק 1.1 אנרגייה בבניינים: מעטפת הבניין - בניין מגורים ואת התקן הישראלי ת"י 5280 חלק 2 אנרגיה בבניינים: מערכות תאורה.

תקן אנרגיה בבניינים חלק 1 נועד לקבוע את הרמה המחייבת של תפקוד אנרגטי הנדרשת מבניינים בישראל בכל הנוגע לתכנון של חלקי המבנה והמעטפת של יחידות התכנון (דירות/יחידות דיור) בבניין, להצללה על מערכות הזיגוג, לתכונות מערכות הזיגוג, לאיטום המעטפת ומערכות הזיגוג לאוויר, ולאוורור טבעי למטרות חיסכון באנרגייה. חלק 2 נועד לקבוע את הרמה המחייבת עבור מערכות תאורה בבניינים.

מטרת סדרת התקנים היא השגת חיסכון באנרגיה תוך שינוי דרישות עבור בניינים חדשים הנבנים ואשר ייבנו בעתיד בישראל והם מיועדים לסקטור הבנייה (יזמים, אדריכלים ומהנדסים) וכן לציבור רוכשי הדירות אשר מעוניין בהפחתת ההוצאות על חשמל ממיזוג, חימום ותאורה.

דני גולדשטין, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "צריכת החשמל למיזוג וחימום נאמדת ב-40% מצריכת החשמל של משקי הבית וב-20% מצריכת החשמל הכוללת. להפחתת צריכת החשמל תפקיד משמעותי במניעת מחסור בחשמל אשר נותן אותותיו בחודשי הקיץ מדי שנה. מוערך כי במידה וסדרת התקנים של אנרגיה מבניינים תיושם, אזי התרומה לחיסכון אנרגטי במשקי הבית תהיה בשיעור של עד 30%"

על פי ניתוח אגף שימור אנרגיה במשרד האנרגיה והמים (התכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית וצמצום בצריכת החשמל 2010-2020) בנייה מודעת אנרגיה עשויה לחסוך למשק 172 מיליון שקלים, חסכון מצטבר מהפחתת ייצור חשמל, בשנים 2015-2020.

תקן 5280 כולל סדרת תקנים הדנים בדרישות הנוגעות לתפקוד האנרגטי של בניינים והוא הוכן ביוזמת משרד האנרגיה והמים כאמצעי להטמעת התייעלות אנרגטית של מעטפת בניינים בישראל.

פרקי הסדרה הנוספים שיראו אור בקרוב יקבעו דרישות לתפקוד אנרגטי מזערי של מערכות אקלום ומערכות אחרות בבניין (משאבות, מעליות וחימום מים). חלקי הסדרה העתידיים יחולו על כלל ייעודי הבניין הקיימים (מגורים, משרדים, מוסדות חינוך ותרבות, בנייני תעשייה ועוד).

טיוטת התקנים באתר מכון התקנים הישראלי בקישור:

http://www.sii.org.il/Templates/STANDARDS_FOR_PUBLIC_AUDIT/GET_STANDARDS...

http://www.sii.org.il/Templates/STANDARDS_FOR_PUBLIC_AUDIT/GET_STANDARDS...

  • לשאלות והערות יש לפנות לרכזת התקן, אדריכלית סיגל רוזנפלד במייל Sigal_ro@sii.org.il
  • הציבור מוזמן לשלוח את הערותיו לתקן עד סוף חודש אוקטובר.
     

 


גם לכם יש חדשות ? פרסמו אותן ב CivilEng - הפורטל הישראלי להנדסה אזרחית, בנייה וסביבה. כל הפרטים כאן (ללא עלות!)
על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר