משלחת צ'כית הגיעה לאריאל בכדי לחבר בין מחקר אקדמי ליישום תעשייתי

 

ביום ראשון ה6.10.2013 נחתה בישראל משלחת צ'כית, שמנתה 22 בכירים משמונה אוניברסיטאות בצ'כיה,בכדי להשתתף בסמינר ייחודי על פעילות חברות היישום בעולם האקדמי. הסמינר, המאורגן על ידי חברת אריאל – חברת היישום של אוניברסיטת אריאל בשומרון - וחברת מרטל, חברת ייעוץ וליווי עסקי קנדית-ישראלית אשר עוסקת בקידום חברות הזנק ומסחור ידע אוניברסיטאי, כלל הרצאות מומחים וביקור במרכזי מחקר וחברות יישום ברחבי הארץ.

המשלחת ביקרה בשבוע החולף במספר מרכזי מחקר וחברות יישום בארץ. היא החלה כמובן בביקור בקמפוס אוניברסיטת אריאל, התרשמה ממרכזי המחקר בקמפוס ושמעה הרצאה לגבי אופן העבודה של חברת היישום. באותו הביקור המשלחת קיבלה סקירה, על ידי ויטלי וישנפולסקי – מנכ"ל חברת מרטל ומיוזמי הביקור – על קרן סקולקובו והחיבור של אוניברסיטת אריאל וחברת היישום אריאל לעמק הסיליקון הרוסי. המשלחת גם קבילה הסבר על פארק התעשיות עתירות הידע המוקם בימים אלו במתחם הקמפוס של אוניברסיטת אריאל.

בהמשך השבוע המשלחת הגיעה לעוד מספר ערים ומרכזי מחקר. בחיפה הם ביקרו בחברת ביו-ראפ טכנולוגיות, בטכניון ופארק ההיי-טק מת"ם, ובאור יהודה הם נחשפו לחממה הטכנולוגית "אינסנטיב". את ביקורם בארץ, לאחר שהם הגיעו גם לאוניברסיטת תל אביב ולמכון ויצמן ברחובות, הם חתמו בסופ"ש בירושלים.

"מטרת הסמינר או הביקור הזה היה ללמד את המשתתפים על מסחור ידע, בעקבות הניסיון שצברנו, עם כוונה לשת"פ בעתיד" הסביר אלכס זיניגרד, מנכ"ל חברת היישום של אוניברסיטת אריאל. "החיבור בין עולם המחקר האקדמי ועולם התעשייה הוא טבעי, אך הוא לא פשוט. חברת אריאל, חברת היישום (מסחור הידע) של אוניברסיטת אריאל בשומרון, עוסקת בזיהוי ומיצוי הפוטנציאל המסחרי שבפיתוחים של אנשי הסגל האקדמי באוניברסיטה. למרות שהחברה פועלת פחות מעשור, הצלחנו בזמן זה להקים מערכת מסחור ידע מקצועית ויעילה, אשר לזכותה נכון להיום עשרות שיתופי פעולה עם גופי תעשייה ארץ ובחו"ל, הסכמי רישוי טכנולוגיות וחברות הזנק. את ההצלחה הזו הגיעה המשלחת הצ'כית ללמוד".
 

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר