מתחם האלף בראשון לציון: אושרה תוכנית איחוד וחלוקה ראשונה

אושרה תוכנית איחוד וחלוקה ראשונה המאפשרת בניית שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים, מלונאות מעונות סטודנטים ודיור מוגן.

התכנית אושרה בזמן שיא, שנתיים בלבד מאז אישור התוכנית המתארית.

היום ( 1.2.2018 ) פורסם דבר אישורה של תכנית רצ/מק/2/1000/1 אשר חלה על חלקה 228 בגוש 3946 שמהווה אחת מ-3 מתחמי תכנון מפורט שנקבע במתחם האלף שבראשון לציון.

התכנית שאושרה חלה על שטח של כ-297 דונם וגובלת ממערב בנתיבי איילון. במסגרת התכנית אושרו זכויות לכ-410,000 מ"ר ביעוד תעסוקה/משרדים, 22,000 מ"ר ביעוד מסחר, 590 דירות, 870 חדרי מלון, 800 יחידות למעונות סטודנטים ועוד זכויות למבנה בדיור מוגן.

התכנית כוללת טבלאות אחוד וחלוקה במסגרתם נקבע לגבי כל אחד ואחד ממאות בעלי הזכויות בחלקה באיזה מגרש יוקצו חלקיו ומי השותפים עימו באותו המגרש.

לדברי עו"ד אביעד שוב ממשרד שוב ושות' המייצג עשרות בעלי זכויות בחלקה:  בקרב בעלי הקרקע במקום יש המחזיקים במקום קרקעות כבר משנות השישים ועתה סוף סוף יוכלו לממש את רכושם.

במהלך השנים נוספו יורשים ועוד מאות בעלי קרקע והמצב כיום הוא שיש בעלים המחזיקים בחלקות  קטנות מאוד ועל מנת לקדם בנייה של תעסוקה, מסחר ו/או מגורים בהתאם לזכויות שיש בקרקע שבבעלותם עליהם לשתף פעולה עם הבעלים באותה חלקה.

בעלי זכויות במקרקעין אשר התאגדו מבעוד מועד יחד עם בעלי זכויות אחרים בהסכמי שיתוף יוכלו כעת, באופן כמעט מיידי, לקדם הבניה על המגרש שהוקצה להם. בעלי זכויות שלא התאגדו מבעוד מועד עם אחרים עלולים למצוא את עצמם בעלים במושעא עם עשרות בעלי זכויות אחר/ים והסיכוי לקידום בניה משותפת על מגרשם נמוך יותר.

לדברי עו"ד אביעד שוב, "כבר היום החלו קבוצות מאוגדות של בעלי קרקע לבחון שיתופי פעולה עם חברות קבלניות לצורך קידום עסקאות קומבינציה או עסקאות לקבלת שירותי בניה.

חשוב לציין כי אישורה של התכנית המפורטת הכוללת אחוד וחלוקה נעשה באופן מהיר מאד יחסית לתכניות.

קרדיט: עו"ד אביעד שוב ממשרד שוב ושות'

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר