מתיחת פנים לאגם מונפורט - תוכנית להפיכת האגם למרכז התיירות והנופש הגדול בגליל

עיריית מעלות תרשיחא הגישה תכנית תיקון לתב"ע של אגם מונפורט, שתאפשר בניית 700 חדרי מלון, 12,000 מ"ר לשטחי מסחר וכ-2,000 יח"ד בסביבת האגם. מדובר במתיחת פנים לאגם מונפורט והפיכתו לאחד ממרכזי התיירות הגדולים בגליל, תוך שמירה על עקרונות האקולוגיה. התב"ע בוצעה ע"י משרד מילוסלבסקי. קידום ותקצוב תכנית התב"ע נעשה במשותף על ידי משרד התיירות ועיריית מעלות.

התכנית החדשה תוכננה בהשראת עיר החוף קסיס בדרום צרפת, ותגדיר לצד מספר מלונות יוקרה גם מתחמים קטנים של מלונאות ומסחר. במתחמים הקטנים יוקמו מלוניות, חלקן הגדול בנות 3 כוכבים, מה שיאפשר תמחור אטרקטיבי שימשוך קהלים רחבים מכל רחבי הארץ. לצד המלונות, בשלוחה הסמוכה לאגם ממזרח מתוכננת בניית 1,700 יחידות דיור חדשות וממערב 200 יחידות דיור נוספות.  

אגם מונפורט בתנופת בנייה. צילום: שלמה שביט.

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא"מטרתה של התכנית החדשה היא לבסס את אגם מונפורט כמרכז אזורי של תיירות פנאי, נופש וספורט, שיהווה מנוף תיירותי וכלכלי לרווחת תושבי האזור. גם במסגרת התכנית הזו דאגנו לכלול שימושים מעורבים  עם שטחי תיירות ומסחר השזורים במערך של שטחים פתוחים, טיילות ואזורי שהייה ובילוי בטבע, לטובת ניצול אופטימלי של הקרקע". בוחבוט הוסיף כי "מתחם אגם מונפורט בא לתת פתרון לתייר הלן בגליל, אך נדרש לנדוד מרחקים גדולים בין מקום הלינה לאטרקציות. המתחם יאפשר לתייר ללון במתחם במגוון רמות מלונאות לפי כיסו ולצרוך בילוי ואטרקציות מבלי לצאת מהמתחם בכלל, עם אטרקציות ובילוי מכל סוג: אקסטרים, רומנטיקה, טיול בטבע-נחל כזיב השופע מים, אמנות, חוויה אקולוגית בחווה החקלאית אקולוגית והצפרות וקולינריה".

כבר היום נבנה במתחם מלון ספא יוקרתי בבעלות האחים עמאר. היזם רני צים רכש 22 דונם על שפת האגם ובכוונתו להקים מלון בן 300 חדרים עם מרכז קונגרסים ומרכז מסחרי של כ- 7000 מ"ר עם 24 חנויות לאורכו של האגם.  במסגרת התכנית ייבנה גם מלון חדש, גדול וייחודי שישווק בהמשך - מלון השמורה בוואדי כזיב, שיסווג ברמה A וישנה את פני תיירות היוקרה בגליל.

בנוסף לבתי המלון ושטחי המסחר תוקם במתחם חווה חקלאית אקולוגית וייבנה רחוב מפלים אקולוגי. הקמת רחוב תתבסס עלמערכתמיםשתיצורתחושהשלנחלעםמפליםהזורם אלהאגםותסחרראתמיהאגם, לצד גלריות אמנים, גלידריות, בתי קפה וחנויות קונספט, בתצורה של מכולות מעוצבות על ידי חברת BOXES. רחוב המפלים יחבר את מתחם האגם עם שכונת נוף אגם היוקרתית המתוכננת במתחם. רחוב המפלים תוכנן ע"י אדריכל הנוף אמיר בלום ועופרה צמחי מים.

גם מי האגם יטופלו במסגרת פרויקט גדול לטיפול אקולוגי במי האגם עם שתילות צמחיה רטובה -  wetland - נרחבות, אשר ישפרו את צלילות המים והמגוון הביולוגי וטיהור מי הנגר המזינים את האגם במסננים ביולוגיים.

בחורש מתוכננת הקמתו של פארק האקסטרים הגדול בישראל שישתרע על שטח של 55 דונם, במסגרתו ייבנו מתקני חבלים ביער ראשונים מסוגם בישראל, בהשראת פארקים בגרמניה והולנד. תכנית הפארק נעשית ע"י העירייה בשת"פ עם משרד התיירות, רשות מקרקעי ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד החינוך,  קק״ל והקרן לשיקום שטחים פתוחים.

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר