קול קורא למילוי סקר - תיעוש בנייה למגורים באמצעות יחידות מודולריות תלת ממדיות

 

המכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון עורך מחקר בנושא: תיעוש בנייה למגורים באמצעות יחידות מודולריות תלת ממדיות - היבטים אדריכליים, הנדסיים וביצועיים, שמטרתו לבחון את מכלול ההיבטים הקשורים בקידום תיעוש הבנייה הרוויה למגורים על ידי יישום של בנייה מודולרית עם יחידות תלת ממדיות המיוצרות במפעל.

בבנייה מסוג זה, בשונה מבנייה קונבנציונאלית ומבנייה טרומית באמצעות יחידות דו-ממדיות (קירות), היחידות מגיעות לאתר הבנייה כאשר חלק ניכר של מהמערכות, והתגמירים הפנימיים כבר מותקנים. היחידות התלת ממדיות נבנות בדרך כלל בבנייה קלה מפלדה, ויכולות לכלול גם רצפות בטון דקות. הן מגיעות לאתר על גבי משאיות ולכן רוחבן מוגבל לכ-3.5 מ', אך ניתן לצרף יחידות ליצירת חללים רחבים יותר.

אחת ממטרות המחקר היא לבחון ולתעד יתרונות, חסרונות, חסמים, נקודות תורפה, דגשים תכנוניים, דגשים ביצועיים, דגשים ניהוליים, השתלבות במרקם העירוני וכד' תוך השואה לבנייה קונבנציונאלית ולבנייה באמצעות קירות טרומיים על מנת להגיע למסקנה בדבר המוכנות, החסמים והפוטנציאל לשימוש בשיטה זו בישראל.

במסגרת המחקר אנחנו מבצעים בחינה השוואתית של היתרונות, החסרונות והסיכויים של בנייה מסוג זה, המבוססת על דעות מומחים בנושא.

אנו מעריכים מאוד את הידע והניסיון שלכם בתחום הבנייה. נודה לכם מאוד אם תקדישו לנו מספר דקות לענות גם על השאלון המצ"ב:

 

 

אנו אוספים את כתובת הדוא״ל לצורכי אימות קבלת שאלון אחד מכל משתתף. לא נפרסם ו/או לא נעשה שימוש בכתובת המייל ו/או בפרטים האישיים שימסרו בשאלון (אין חובה למסור) למטרה אחרת מעבר לאימות זה.

תודה !!!

 

צוות המחקר במכון הלאומי לחקר הבנייה:

פרופ״ח רחל בקר, פרופ״ח יעקב (יאשה) גרובמן, ד״ר גבריאל רביב, פרופ״ח יחיאל רוזנפלד.

שותפים למחקר:

אדריכל אייל בלייווייס, אדר' ניר חן, אינג' גבי טרכטנברג, ד"ר איתי לוויתן, אינג' עתיר מעיין.
 

הוסף תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.