תמיר ספיר, מייסד ספיר אורגניזיישן, הלך לעולמו בארה"ב

בנו של ספיר, אלכס, הינו מבעלי השליטה בחברת EGRE הציבורית הנסחרת בתל-אביב

איש העסקים האמריקני, תמיר ספיר, הלך היום לעולמו בגיל 67 מדום לב. בשנה האחרונה לחייו עבר מר ספיר תהליך שיקום אשר נבע מאירוע חנק. מר ספיר השאיר אחריו 5 ילדים.

מר ספיר, הנחשב למיליארדר, מתגורר בניו-יורק, והוא הותיר אחריו את ספיר אורגניזיישן, אימפרית נדל"ן חובקת עולם. בנו אלכס ספיר מונה לנשיא ספיר אורגניזישן בשנת 2006, ומאז ניהל את כל עסקי החברה יחד עם שותפו, רותם רוזן, אשר החל לכהן כמנכ״ל החברה בשנת 2010. מר ספיר הפסיק לכהן באופן אקטיבי כיו״ר מאז אירוע החנק האמור.

מר ספיר גם ידוע בפעילותו הפילנתרופית למוסדות יהודים ולנזקקים.

אלכס ספיר מסר היום: ״אבי היה חלוץ המשפחה ומקור השראה לכולנו. הוא אהב לעזור ולתת. הוא אהב באופן מיוחד את מדינת ישראל ואת העם היהודי. אבי נפטר בערב ראש השנה, ואני מחויב להמשיך במורשתו. מיד לאחר החג אני מתכוון לתרום למורשת הכותל סכום של מיליון דולר בכדי להנציח את מורשת אבי במקום החשוב ביותר לכולנו.״

במסגרת ההתחברות של משפחת ספיר לישראל גם ברמה העסקית, היא רכשה את השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית EGRE, הפועלת בארה"ב, גרמניה וישראל, מידי שאול אלוביץ'. הרכישה בוצעה באמצעות חברת ASRR, שבשליטת אלכס ספיר ורותם רוזן.

הלוויתו של תמיר ספיר תתקיים בבית הלוויות בשדרה החמישית שבמנהטן ביום ראשון הקרוב.

קבוצת ספיר אורגניזיישן פועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, מרביתו במרכז מנהטן שבמדינת ניו-יורק, בשטח כולל של כ-6.5 מיליון רגל מרובע, ובשווי המוערך בכ-3 מיליארד דולר. הקבוצה צברה עוצמה רבה בשוק האמריקני בעקבות המשבר שפקד את השוק ב-2008, אז ניצלה הקבוצה שורה של הזדמנויות עסקיות שהניבו לה רווחיות גבוהה, ומיצבו אותה כאחת מהשחקניות המובילות בשוק הנדל"ן של ניו-יורק. מטה הקבוצה ממוקם בניו-יורק והיא מעסיקה כ-1,000 עובדים.
 

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר