IBI על אפריקה: המהלך אינו פותר את הבעיה אלא רק דוחה אותו

אפריקה השקעות חוזרת לשוק החוב. החברה הודיעה על כינוס אסיפת בעלי אג"ח סדרות כו' ו כז' בכדי לדון באפשרות גיוס חוב סחיר. נזכיר כי מאז ההסדר החברה לא גייסה חוב ואף לפני כשנה התשואות על אגרות החוב שלה היו דו ספרתיות באזור ה 13%.

המומנטום החיובי בשוק החוב ביחד עם שיפור תפעולי וסדרת מימושים בחברות הבנות בשנה האחרונה הובילו לכך שתשואות האג"ח של החברה ירדו אל אזור ה 6.5%-6.8% ונראה שהחברה רוצה לנצל את המצב אל מנת לשפר את מצב הנזילות שלה ולהקטין את התלות שלה במימוש נכסים.

המצב כיום הוא שעקב מגבלות ההסדר החברה לא יכולה לגייס חוב סחיר בלי אישור בעלי האג"ח אולם היא יכולה לגייס חוב פרטי ואף גייסה 100 מיליון ש''ח מגוף מוסדי. מצב זה לא נוח לבעלי האג"ח שכן במידה ואפריקה תגייס חוב פרטי תיאלץ לשעבד מניות של חברות בנות ביחס ניכר ולכן אפריקה תנצל מגבלה זו בכדי להגיע להבנות עם בעלי אגרות החוב.

אפריקה הודיעה שבכוונתה להנפיק סדרה חדשה עם שיעבוד מקסימאלי של 407 מיליון מניות של חברת אפי פיתוח ( 38.9% מהחברה) ששווי השוק שלהן נכון להיום מסתכם בכמיליארד ש''ח במח"מ מינימאלי של 3.5 שנים. התמורה מהנפקת הסדרה תשמש לפירעון סדרות כו' ו כז' ולבנקים. הודעה זו באה לאחר שהחברה השלימה את מכירת הקרקע בלוס אנג'לס תמורת 39 מיליון דולר ברווח של 3 מיליון דולר וקיבלה תזרים בסך 26 מיליון דולר. מהלך זה מתבקש מאחר שעיקר מקור תזרים המזומנים של החברה הוא מרוסיה ואי הבהירות לגבי האקלים הכלכלי שם יכול להקשות על מימוש הנכסים ולכן גיוס חוב מקטין את התלות של החברה במימוש הנכסים ומגדיל את הגמישות הפיננסית שלה. החברה צפויה לסיים את השנה עם יתרות מזומנים סביב ה- 140-150 מיליון ש''ח. האתגר הגדול הוא בשנת 2015 אז תיאלץ החברה להתמודד עם פירעונות של אג"ח ובנקים בהיקף של 600 מיליון ש''ח.

על פי התזרים שאפריקה פרסמה היא צפויה לסיים את שנת 2015 עם יתרת מזומנים של 237 מיליון ש''ח. מניתוח שלנו הנחות העבודה של החברה כוללות תזרים מאפי פיתוח בסך 250 מיליון ש''ח , דיבידנד מאפריקה נכסים בסך 112 מיליון ש''ח וקבלת תזרים בסך 103 מיליון ש''ח מאפי ארה"ב ( בעיקר בניין הטיימס). במידה ואפריקה תמחזר אל כל הקרן של בעלי האג"ח קרי כ 250 מיליון ש''ח יהיה לה את החופש פעולה לגבי המקורות שלה והיא תוכל לעבור בהצלחה את שנת 2015 גם ללא קבלת מלוא התזרים מאפי פיתוח או לחילופין ללא קבלת דיבידנד מאפריקה נכסים.

במידה והמהלך יצליח אלו חדשות טובות לחברה אם כי חשוב לציין כי זה אינו פותר את שורש הבעיה אלא רק דוחה אותו. אנו סבורים שבטווח הבינוני-ארוך אפריקה חייבת להוריד את היקף החוב בלפחות מיליארד ש"ח בכדי להפוך לחברה בריאה בעלת מבנה הון חזק שמשיאה רווחים לבלי המניות ולא רק דואגת לשרת את החוב.
 

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר