אלפי סינים מגיעים לעבודה בבניין? לא אם זה תלוי במשרד החוץ

לאחרונה דווחו במשרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ובמטה הדיור שבאוצר על הסכם שנחתם מולן ממשלת סין שיסדיר את הגעתם של אלפי עובדי בנייה מסין לישראל. בעוד ההסכם נחתם ממש לאחרונה, מאבק של ועד העובדים במשרד החוץ אל מול משרד האוצר, מגיע כעת גם לענף הנדל"ן כאשר במשרד החוץ מאיימים לא לשתף פעולה עם היוזמה הישראלית-סינית.

כך, במברק שיצא מטעם ועד עובדי משרד החוץ ביום ג' (7.3) וממוען לכלל עובדי המשרד נכתב: "לאחרונה נוקט משרד האוצר ביוזמה למאבק מול יוקר הדיור במדינת ישראל. היוזמה כוללת הבאת אלפי פועלי בניין מסין ופורטוגל. הבאתם של אלפי עובדים כרוכה בהיערכות חדשה של עובדי משרד החוץ למבצע, היערכות חורגת מן המטלות עליהן הורגלנו בעבר. מדובר במטלה חדשה הדורשת כוח אדם, תקציבים ותגמול ראוי לעובדים. לאור זאת, אנו מנחים את כל עובדי המשרד בארץ ובחו"ל לחדול, החל מרגע זה, מכל טיפול בתחום הבאת עובדים אלו. למען הסר ספק, אין להשתתף בפגישות עבודה, אין לנהל שיחות טלפון בנושא, אין לשגר בדואר דיפ כל מטען שקשור לנושא, אין להעניק אשרות לפועלים, אין לקיים ראיונות עבודה, אין לשגר אגרות בנושא ואין לבצע כל פעילות אחרת בנושא שנשמט מהרשימה הנ"ל."

 

במקביל, סירובם של עובדי משרד החוץ לטפל בהבאת העובדים הזרים אינו מתמקד רק בעובדים הסינים שהיו אמורים להגיע לישראל במסגרת ההסכם שנחתם בין המדינות, אלא גם ביוזמה של משרד הבינוי והשיכון להבאת חברות בנייה זרות מסין ומפורטוגל. כך, בשורה התחתונה, מאבק של ועד עובדי משרד החוץ מגיע כעת להשפיע גם על ענף הנדל"ן כאשר באם ההוראות של הועד לעובדי משרד החוץ אכן ימנעו טיפול בהבאת העובדים הסינים, או החברות מסין ופורטוגל, הפתרון לו ייחלו בענף הבנייה יילך ויתרחק.

 

לכתבה המלאה, לחץ כאן

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר