חברת TransJerusalem J-Net LTD נבחרה כזוכה במכרז רשת קווי הרכבת הקלה בי-ם

ועדת המכרזים הבין-משרדית המשותפת למשרדי האוצר, התחבורה ועיריית ירושלים, בשיתוף צוות תכנית אב לתחבורה, הכריזה על הצעתה של החברה TransJerusalem J-Net LTD כהצעה זוכה במכרז רשת קווי הרכבת הקלה בירושלים - רשת ה-JNET. מדובר בחברה יעודית שהוקמה לטובת הפרויקט והיא בבעלות משותפת של חברת שפיר וחברת CAF הספרדית.

 

רשת ה-JNET כוללת את הקו האדום, שיוארך בצפון העיר ובדרומה ואת הקו החדש, שיפעל מהאוניברסיטה העברית בהר הצופים ועד לשכונות מלחה וגילה, עם שלוחות לאוניברסיטה העברית בשכונות גבעת רם וגבעת שאול. הרשת צפויה להיות באורך כולל של מעל 40 ק"מ והיא תעבור במרכזי הביקוש בירושלים. היא צפויה להסיע כחצי מיליון נוסעים מדי יום.

 

 

המיזם כולל הקמה של מסילות חדשות באורך של 27 ק"מ, הקמת 50 תחנות חדשות, תכנון וייצור של מעל 100 קרונות, הקמת מתחם דפו מרכזי שיכלול חניון ומוסך לקרונות ומרכז בקרה ושליטה, חניוני חנה וסע והפרדות מפלסיות בצמתים מרכזיים.

 

הפרויקט יבוצע בשיטת PPP - Public Private Partnership ויהיה לפרויקט הגדול ביותר מסוג זה שנעשה עד היום בישראל. הזכיין יפעיל את הרשת לתקופה של 15 שנה עם אופציה ל-10 שנים נוספות ויתחזק את הרשת למשך 25 שנה. חברת TransJerusalem J-Net LTD צפויה להתחיל בתכנון במהלך השנה והפעלת הרשת צפויה להתחיל בהדרגה, החל מסוף 2022 ועד להפעלה מלאה בשנת 2025.

 

מה עוד מתוכנן במטרופולין ירושלים? קראו כאן >> 

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר