מכון התקנים הישראלי יפרסם תקן למידול בניין BIM

מכון התקנים הישראלי, בסיוע משרד בינוי והשיכון, מפרסם להערות הציבור את התקן הישראלי ת"י 19650: ארגון ותיעוד סִפְרָתִי (דיגיטלי) של מידע על מבנים ועל עבודות הנדסה אזרחית, לרבות מידול מידע הבניין (BIM) – ניהול מידע באמצעות מידול מידע הבניין. תקן זה הוא אימוץ של התקן הבין-לאומי ISO 19650 חלקים 1 ו-2 משנת 2018.

 

 

התקן יאפשר תהליכים סדורים בתכן, בייצור ובבנייה, כשהמטרה היא למקסם את התועלת הצומחת משיתוף פעולה מעמיק בין כלל הגורמים המעורבים בפרויקט הבנייה. כתוצאה מכך, תמנענה טעויות בשטח, זמן הבנייה יקוצר וכל המידע הקשור בבנייה יהיה זמין ומתועד גם לאחר תקופה ארוכה. 

 

קראו על חשיבות BIM בניהול תכנון >>

 

התקן מיועד לנכסים בנויים ולפרויקטים של בנייה בגדלים שונים וברמות מורכבות שונות. התקן ישים לאורך מחזור החיים של כל נכס בנוי, לרבות תכנון אסטרטגי, תכן ראשוני, הנדסה, פיתוח, תיעוד ובנייה, הפעלה יום יומית, תחזוקה, חידוש, תיקון וסיום חיי המבנה.

 

תקן BIM מיושם בהצלחה בבריטניה זה חמש שנים, במהלכן חל שם שיפור גדול באיכות הבנייה.

 

ד"ר גלעד גולוב, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "התקן מעניק יתרונות עסקיים משמעותיים לבעלים ולמפעילים של נכסים, ללקוחות, למתכננים, לקבלנים ולכל שרשרת האספקה שלהם".

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר