פורסם מכרז להקמת תחנת רכבת אלעד

רכבת ישראל פרסמה מכרז להקמת תחנת הרכבת אלעד, במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית" שאותו מקדמת השרה רגב כחלק מחזון "מחברים את ישראל" לחיבור מדינת ישראל מקריית שמונה ועד אילת. התחנה החדשה תשתלב במקטע המרכזי של המסילה המזרחית, בין חדרה לראש העין, שאורכו כ-65 קילומטרים. 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב: "אני שמחה לציין עוד שלב בהתקדמות פרויקט המסילה המזרחית, כחלק מהחזון התחבורתי שלי "מחברים את ישראל". הפרויקט אושר לאחרונה במלואו על ידי ראש הממשלה ושר האוצר, והתוכניות להקמת המקטע הצפוני שלו, בין כרמיאל לקריית שמונה, הופקדו על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון. לפרויקט המסילה המזרחית הופך מחזון למציאות ממש לנגד עינינו, ומאיץ את חיבור הפריפריה למרכז. אני מקווה לחנוך בעזרת השם כבר בשנים הקרובות את תחנת אלעד החדשה, ואת המקטע המרכזי של המסילה המזרחית."

המסילה המזרחית תתפצל ממסילת החוף באזור פרדס חנה, תעבור דרך קריית שדה התעופה בנתב"ג, ותכלול את הכפלת המסילה הקיימת בין ראש העין ללוד שתאפשר את עקיפת ציר איילון. המסילה המזרחית תשמש ציר רכבתי נוסף בין אזור הצפון למרכז ולדרום, ותאפשר שיפור משמעותי בשירות הרכבות בכל רחבי הארץ, לצד הגדלה משמעותית של הובלת מטענים ברכבת, וכך תצמצם את הגודש בכבישים ואת זיהום האוויר, תתרום לבטיחות בדרכים ותסייע למאבק ביוקר המחייה. 

תחנת אלעד החדשה תוקם ליד מחלף נחשונים, מצפון לאלעד ומדרום לפתח תקווה. המכרז כולל את הקמת המבואה המזרחית של התחנה, מבנה הכניסה, מעבר תת קרקעי בין אולמות הנוסעים לרציפים, סלילת דרכי גישה והקמת חניון ממזרח לתחנה. המכרז מצטרף למכרז קודם, להקמת המבואה המערבית של התחנה, הכוללת את אולם הנוסעים,  ארבעה רציפים (המורכבים משני רציפי אי), באורך של 350 מטרים, מעבר תת קרקעי המחבר בין מבנה התחנה לרציפים, וכן מעבר תת קרקעי נוסף בין הצד המזרחי של המסילות לצד המערבי, דרך גישה מערבית לתחנה ומגרש חניה לנוסעים. תחנת אלעד תהיה נגישה עבור אנשים עם מוגבלויות, כמו כל תחנות רכבת ישראל, ותאפשר נסיעה נוחה ומהירה תוך עקיפת גוש דן והגודש הקיים במסילות ציר איילון. התחנה תתחבר לתחנות חדשות נוספות שייבנו כחלק מהפרויקט, ובהן תחנת שוהם, חדרה מזרח, טירה ועוד. הקמת התחנה צפויה להסתיים עד שנת 2026.

לפני כחודשיים פרסמה רכבת ישראל מכרז להקמת תחנה נוספת בתוואי המסילה המזרחית, תחנת שוהם, שתיבנה מצפון לצומת אל על וממערב למתחם קריית שדה התעופה (Airport City) ותשרת את תושבי שוהם והסביבה, ואת העובדים בקריית שדה התעופה והתעשייה האווירית.

 

קרדיט הדמיות: איזנברג שרמן אדריכלות ותכנון ערים בע"מ

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר