הזוכה במקום השלישי בתחרות תכנון שער כניסה לטכניון

במקום השלישי במסלול אדריכלים זכתה הצעתם של האדריכל משה שמש ואדריכל אורי כפיר.

"ההצעה מציגה רעיון מרתק הקורא תיגר על תפישת השער המקובלת ועושה שימוש יפה וראוי בקפל הקרקע המלווה את כביש הכניסה לטכניון" ציינו השופטים, "ההצעה משלבת בטופוגרפיה מבנה-דופן המלווה את תנועת הולכי הרגל לקמפוס. נוצרת חווית מרחב והתייחסות טובה לנוף הקרוב והרחוק".

דבר המתכננים: בתחרות שהוכרזה באוקטובר 2013 נדרש להציע ביטוי עיצובי לשער לקמפוס הטכניון, המייצג את המוסד הטכנולוגי ומכבד את סביבתו הטבעית, תוך התייחסות לדרישות תנועה ותחבורה, בטחון ובטיחות. הצעתם של אדריכל משה שמש ואדריכל אורי כפיר מציגה פתרון רגיש המשתלב בסביבה הטבעית, אינו מפר את הנוף הקיים ואף מעצים אותו. בכך ממשיכה ההצעה את עקרונות הבינוי של הטכניון, המורה על התחשבות מרבית בנוף הטבעי, הטופוגרפיה והצמחייה.

הצעה זו מבקשת לבחון מחדש את מושג השער, לאור פיתוחים טכנולוגיים המאפשרים להשיג שליטה מבלי לחלוש על המרחב בצורה פיזית וכוחנית. זאת על-ידי פתיחת השער לרווחה ומיקום פונקציות התפעול והאבטחה לאורך התנועה. באופן זה נוצר מרחב מגע מלווה תנועה במקום קו הגבול הקיים היום.

עבודה בחתך מציגה שימוש בקפל הקרקע המייצר דופן למרחב שנוצר. הדופן מהווה פלטפורמה לפרסום תכנים שונים והצגת תערוכות מתחלפות. מרחב זה העשיר התכנים, עשוי לחזק את הקשר בין מוסד הטכניון והשכונות הסובבות אותו.

העתקת פונקציות התפעול לדופן המרחב מאפשרת הוספת נתיבים בכניסה ויצירת מעגל תנועה אלפיטי דו נתיבי, שתוכנן בסיוע אינג' נועם צביאלי, להסדרת התנועה המסועפת בכניסה זו.

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות
2 תגובות
התמונה של אנונימי
Dezire
Gosh, I wish I would have had that inrofmation earlier!
התמונה של אנונימי
מזל טוב !!!
כל הכבוד
על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר