מפרט מחייב לתכניות הדיור המוזלות הופץ להערות משרדי הממשלה והציבור

לאחר עבודה מאומצת ורחבת היקף של משרד הבינוי והשיכון בהובלת מנהלת מינהל תכנון והנדסה במשרד אדרי' ליאורה זיידמן, הפיץ המשרד למשרדי הממשלה ולגופים רלבנטיים נוסח מעודכן של מפרט הדירה לתכניות הדיור המוזלות, לשם קבלת הערותיהם. בימים הקרובים בכוונת המשרד להפיץ את המפרט לגם להערות הציבור טרם אישורו הסופי.

מדובר במפרט התואם את המקובל בענף לשנת 2014 והוא נבנה לאחר עשרות דיונים והתייעצויות בתוך המשרד וגם עם גורמים חיצוניים כמו קבלנים, אדריכלים, משווקי דירות ועוד.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אומר: "מעבר לבשורה הצרכנית של הורדת מחירי הדירות בזכות התכניות החדשות, אנחנו גם מבטיחים כאן את זכויות הרוכשים שיקבלו מוצר מיטבי במחיר מוזל. התכניות יוצאות לדרך בקרוב והרוכשים כמו גם הקבלנים יתנהלו בשוק עם ודאות גדולה יותר ביחס למוצר היקר ביותר שאדם רוכש בחייו".

כאמור לעיל, המפרט המחייב לתכנית מחיר מטרה יעלה בימים הקרובים לאתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון בליווי טופס מקוון לקבלת הערות הציבור לקראת אישורו במסגרת תזכיר חוק מס ערך מוסף (הטבה במס בעסקה לרכישת דירת מגורים מוטבת), התשע"ד-2014 והטמעתו בתכנית מחיר מטרה במועצת מקרקעי ישראל.

מאז הוכרז על תכניות הדיור המוזל שהציע שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, עלו טענות ורמיזות לפיהן הקבלנים שיהיו מחויבים לעמוד במחיר גג שיקבע השמאי הממשלתי, ימסרו לרוכשים דירות נחותות שלא כוללות את כל הנדרש לכניסה מיידית של הדיירים לדירה. בין השאר עלו חששות מפני מסירה של דירות ב"רמת מעטפת" ובנוסף אזהרות על שדרוגים יקרים שידרשו הקבלנים מרוכשים שזכאים לקנות דירות בהנחה.

המפרט המוצע שגובש לאחר בדיקה דקדקנית ומקצועית של שוק הנדל"ן, נועד להבטיח את זכויות הדייר ויצירת ודאות מול הקבלנים. יחד עם זאת, קיבוע המפרט צפוי לקצר את זמני המסירה ולהפחית עלויות לקבלנים, מאחר ונחסך הצורך במו"מ ודיאלוג ארוך בין הדייר ובין הקבלן, שכיום עשוי להידרש להתקין למשל ריצוף מסוג שונה בכל דירה. הקבלנים יוכלו ליצור התקשרויות מראש ובקנייה מרוכזת עם קבלני המשנה תוך ידיעה ברורה מה האפשרויות העומדות בפני הדייר.

המחיר הממוצע שממנו יופחתו 20% הנחה לשם קביעת מחיר המטרה, הוא מחיר המכירה בפועל לאחר תוספות ושדרוגים ומשקף ממילא את הסטנדרט שמופיע במפרט המוצע, התואם את המקובל בשוק. כלומר, המפרט משקף את הסטנדרט הממוצע שאליו מגיעים כיום הדיירים מול הקבלן, לאחר מו"מ מתיש ושעולה הרבה יותר כסף ממה שזה אמור לעלות וממנו נגזרת ההנחה.

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר