סיסטרה תתכנן קווי מטרו

חברת סיסטרה (Systra) הצרפתית היא הזוכה מבין שלוש מציעות במכרז של נת"ע לתכנון שלושה קווי מטרו בגוש דן, בתקציב של כ-30 מיליון שקל. סיסטרה הצרפתית, שהוקמה ב-1957 ומעסיקה 5,400 איש, היא בעלת ניסיון רב בתכנון וביצוע קווי מטרו במדינות רבות, בהן צרפת, בריטניה, דנמרק, מקסיקו, סין, דובאי וארה"ב.

המכרז פורסם לפני כשלושה חודשים, בעקבות הצעת משרד התחבורה שאושרה בממשלה, לקדם שלושה קווי מטרו לצד קווי הרכבת הקלה. על פי הצעת משרד התחבורה, יוגדרו שלושה קווים המותאמים ל"מסדרונות ביקוש": קו מכפר סבא ורעננה לראשון לציון, לוד ורחובות דרך תל אביב; קו מזרחי, שייסע מראש העין דרך דרום פתח תקווה ורמת גן לתל אביב; וקו בצורת חצי טבעת שיחבר בין כל קווי המטרו והרכבת הקלה ויאפשר מעבר ביניהם. 

תפקידה של סיסטרה יהיה לגבש את התוואים האופטימליים לקווים המוצעים, בהתאם לנתונים דמוגרפיים, אורבניים, סביבתיים וחברתיים, ולהגיש המלצות מפורטות בתוך שנה וחצי. העבודה תתבצע על-ידי עשרות מומחים מחו"ל ומישראל, שיגבשו המלצות בנושאים כמו שילוב מנהרות וגשרים, מיקום התחנות, סוג הקרונות ועלויות חזויות.

לכתבה המלאה, לחץ כאן

על המחבר
תגיות
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר