אלקטרה תשתיות נבחרה לביצוע קטע המסילה הראשון בפרויקט מסילת 431

תוואי פרויקט 431
 

רכבת ישראל הודיעה כי חברת אלקטרה תשתיות בע"מ נבחרה לביצוע קטע המסילה הראשון במגה הפרויקט מסילת 431, שיחבר את מישור החוף הדרומי אל מודיעין וירושלים באמצעות מערכת של גשרים ומנהרות. היקפו של הפרויקט, שצפוי להסיע כ-15 אלף נוסעים ביממה, נאמד בכ-3.2 מיליארד שקל.

 

רכבת ישראל בחרה בחברת אלקטרה תשתיות בע"מ לביצוע השלב הראשון של מגה הפרויקט המסילתי האסטרטגי 431, שיחבר את מסילת רכבת הנגב המערבי מתחנת ראשל"צ משה דיין, דרך תחנת ראשל"צ הראשונים אל מחלף ענבה ודרכו אל הקו המהיר לירושלים ותחנות מודיעין.

 

קראו גם על פרויקט החשמול של רכבת ישראל, כאן >>

 

אורך תוואי המסילה בפרויקט, הצפויה להיות חשמלית, הינו כ-30 ק"מ והוא כולל גשרים ומנהרות לצד שדרוג והארכת רציפים בתחנת ראשונים. במסגרת הפרויקט ייבנה גשר הרכבת הארוך ביותר בארץ, בין מחלף קריית ראשון לתחנת ראשונים, באורך 3.5 ק"מ, וכן שלוש מנהרות בעומק של 20 מטר, מתחת לכביש 20, הארוכה שבהן באורך 450 מטר.

 

עם סיומו של הפרויקט ותחילת הפעלת השירות בו, הצפויה לשנת 2026, יופעלו בו שתי רכבות בשעה, לכל כיוון, בשעות שיא.

 

גשר הרכבת הארוך ביותר בישראל (3.5 ק"מ) בסמוך לתחנת ראשל"צ הראשונים. קרדיט אגף הביצוע של רכבת ישראל ו-New age media
 

הראשון מבין עשרה קטעי מסילה

קטע המסילה אותו תבצע חברת אלקטרה תשתיות בע"מ, בהובלת אגף הביצוע של חטיבת הפיתוח ברכבת ישראל, הינו הראשון מבין עשרה קטעי מסילה המרכיבים את הפרויקט. הקטע כולל הנחת מסילות חדשות באורך 5.5 ק"מ, שני גשרי רכבת ומנהרה והיקפו הכספי נאמד בכ-400 מיליון שקלים.

 

פרויקט 431 יהווה את הצלע הדרומית בלולאה המסילתית המקיפה את גוש דן, הכוללת כמאה קילומטרים של מסילות, כאשר את הצלע הצפונית מרכיבה 'רכבת השרון', אשר הוקמה על תוואי כביש 531 על ידי 'נתיבי ישראל', וחלקה הראשון נחנך בחודש יולי אשתקד, עם פתיחת שתי תחנות רעננה

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר