הסתיים תרגיל לטיפול בזיהום ים בשמן, בשיתוף עם קפריסין

בתרגיל לטיפול בתקרית זיהום ים בשמן, שהתקיים בשיתוף עם קפריסין לראשונה מאז 1999, נערכה הדמייה של ארוע טרור בים. בתרגיל, שהתקיים בימים 9 ו- 10 באפריל מטעם המשרד להגנת הסביבה, השתתפו גם רשות הספנות והנמלים וגופים נוספים באזור מפרץ חיפה. הפעילות המשותפת עם קפריסין התבצעה בחלקו השני של התרגיל, כחלק מתרחיש משותף לשתי המדינות בלב ים. גם תרגיל זה נערך במסגרת התכנית הלאומית למוכנות ותגובה לזיהומי ים בשמן (תלמ"ת), כחלק מתוכניות התרגילים של אגף ים וחופים במשרד להגנת הסביבה.

התרחיש דימה זיהום נפט גולמי שמקורו בפיצוץ טרור על אסדה הנמצאת המים הכלכליים של קפריסין, כ- 85 מייל צפון מערב לחיפה. ישראל התבקשה לשלוח סיוע לקפריסין בהדברת כתם הנפט בהיקף של כ- 5000 טון. ספינה עם אמצעים לטיפול בזיהום ים בשמן הגיעה לאתר התקרית ועבדה תחת ניהול של אוניית הצי השישי האמריקאי, אשר נרתם אף הוא לטיפול בארוע.

על פי התרחיש, הופעל מודל המחשב את נתיב ומצב כתם השמן, והכתם צפוי היה להגיע לאזור מפרץ חיפה. לאור ממדי התקרית, השר להגנת הסביבה הכריז על אירוע חירום לאומי TIER 3 וחדר המצב המשותף למשרד להגנת הסביבה ולרשות הספנות והנמלים בחיפה, הופעל וניהל את התקרית. במסגרת זו הופעלו תכניות החירום המקומיות והמפעליות במפרץ שכללו פריסת חוסמי ים פתוח, שאיבת נפט מהים והיערכות לניקוי חופים והתארגנות לוגיסטית לארוע מתמשך. הגופים אשר הופעלו והשתתפו באופן מלא כללו את חברת נמלי ישראל, נמל חיפה, גדות מסופים, תשתיות נפט ואנרגיה, חיל הים, חברת חשמל לישראל, עירית חיפה, עריית עכו, חברה לחקר ימים ואגמים לישראל, חברת "כימניר", חברת "מעגן".

אנשי אגף ים וחופים במשרד להגנת הסביבה ניהלו את הארוע הלאומי אשר כלל בין השאר, ביצוע טיסות סיור לעיקוב ובקרה אחר התפשטות הזיהום, וריסוס דיספרסנטים לפיזור כתם הנפט מפני המים. בלטה בהעדרה עיריית קריית ים, שבחרה לא להשתתף בתרגיל מסיבותיה, למרות הפוטנציאל הממשי לפגיעה בחופי קריית ים, בזמן תקרית זיהום ים בשמן במפרץ.

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר