התוכנית של משרד השיכון: בניית 20 אלף דירות לחרדים תוך 3 שנים

משרד השיכון והבינוי צפוי להעלות בשבוע הבא בקבינט הצעת החלטה לקידומה של בנייה ייעודית של 15 עד 20 אלף דירות למגזר החרדי במהלך שלוש השנים הקרובות.

את ההצעה גיבש המשרד יחד עם המכון החרדי למחקרי מדיניות. על פי הערכות בכירים במשרד ב-20 השנים הבאות, הממשלה תידרש לבניית כ-200 אלף יחידות למגזר.

ההצעה כוללת שלושה הפתרונות שבהם מוצע להגדיל את היצע הדירות לציבור החרדי. הראשון הוא ציפוף הבניה באזורי המגורים החרדיים הקיימים, השני הוא הקמת שכונות חרדיות בערים הטרוגניות, והשלישי - הקמת ערים חרדיות או שכונות חרדיות צמודות-דופן לערים קיימות.

אלי פלאי, יו"ר המכון החרדי למחקרי מדיניות אמר כי "הצעת המחליטים מהווה תחילת היישום של תכנית אסטרטגית ארוכת טווח, והיא הפעם הראשונה שהמדינה נותנת מענה בראייה רחבה למאפייניה הייחודיים של החברה החרדית. הצעת המחליטים תסלול את הדרך לשיתוף פעולה מלא ומבוסס אמון הדדי בין הממשל ובין הציבור החרדי".

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט: "ההחלטה שאנחנו עומדים להעביר, נוגעת למגזר גדול שמתמודד עם מצוקת דיור קשה מאוד. באחריותנו לדאוג לכל המגזרים בארץ ולהתאים פתרונות דיור לצרכי הקבוצות השונות. גיבשנו בתכנית צעדים עבור המגזר החרדי ל-20 השנים הבאות, שבהן הממשלה תידרש לבניית כ-200 אלף יחידות עבורו. עד היום, המענה לצורך זה היה חלקי ונקודתי. בהחלטה הנוכחית, אנחנו מעגנים כמדיניות ממשלה, לטווח הרחוק, מענה עבור מגזר בעל מאפייני דיור ייחודיים".

 

לכתבה המלאה לחץ כאן

הוסף תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.