התוכנית של משרד השיכון: בניית 20 אלף דירות לחרדים תוך 3 שנים

משרד השיכון והבינוי צפוי להעלות בשבוע הבא בקבינט הצעת החלטה לקידומה של בנייה ייעודית של 15 עד 20 אלף דירות למגזר החרדי במהלך שלוש השנים הקרובות.

את ההצעה גיבש המשרד יחד עם המכון החרדי למחקרי מדיניות. על פי הערכות בכירים במשרד ב-20 השנים הבאות, הממשלה תידרש לבניית כ-200 אלף יחידות למגזר.

ההצעה כוללת שלושה הפתרונות שבהם מוצע להגדיל את היצע הדירות לציבור החרדי. הראשון הוא ציפוף הבניה באזורי המגורים החרדיים הקיימים, השני הוא הקמת שכונות חרדיות בערים הטרוגניות, והשלישי - הקמת ערים חרדיות או שכונות חרדיות צמודות-דופן לערים קיימות.

אלי פלאי, יו"ר המכון החרדי למחקרי מדיניות אמר כי "הצעת המחליטים מהווה תחילת היישום של תכנית אסטרטגית ארוכת טווח, והיא הפעם הראשונה שהמדינה נותנת מענה בראייה רחבה למאפייניה הייחודיים של החברה החרדית. הצעת המחליטים תסלול את הדרך לשיתוף פעולה מלא ומבוסס אמון הדדי בין הממשל ובין הציבור החרדי".

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט: "ההחלטה שאנחנו עומדים להעביר, נוגעת למגזר גדול שמתמודד עם מצוקת דיור קשה מאוד. באחריותנו לדאוג לכל המגזרים בארץ ולהתאים פתרונות דיור לצרכי הקבוצות השונות. גיבשנו בתכנית צעדים עבור המגזר החרדי ל-20 השנים הבאות, שבהן הממשלה תידרש לבניית כ-200 אלף יחידות עבורו. עד היום, המענה לצורך זה היה חלקי ונקודתי. בהחלטה הנוכחית, אנחנו מעגנים כמדיניות ממשלה, לטווח הרחוק, מענה עבור מגזר בעל מאפייני דיור ייחודיים".

 

לכתבה המלאה לחץ כאן

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר