50 חברות בנייה זרות נענו לקריאת הממשלה להגיע לבנות בישראל

הישג נאה של הממשלה בגיוס חברות בנייה זרות מחו"ל: 50 חברות מסין, ספרד, יוון, טורקיה רוסיה, פורטוגל, ויאטנם, ואוקראינה, נענו לקול הקורא של הממשלה לבוא ולבנות דירות בישראל. ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי בשלב הבא ההצעות ייבחנו על ידי ועדה של המשרד, בראשות היועץ המשפטי למשרד, אלעזר במברגר, שתקבע את עמידת ההצעות  בתנאי הסף ותנקד את ההצעות על פי בדיקת תנאי איכות.

בחודש מארס האחרון פירסם המשרד את ה"קול הקורא" להבאת חברות ביצוע זרות המתמחות בבנייה באיכות גבוהה וברמת תיעוש גבוהה, על עובדיהן. היעד הוא, לבחור שש חברות זוכות שתכללנה במאגר, ותהיינה רשאיות לבנות בישראל בנייני מגורים ולנהל פרויקטים של בנייה למגורים כגורם האחראי על כל ההבטים ההנדסיים והביצועיים של הפרויקט. החברות הזוכות תרשמנה במאגר לתקופה של חמש שנים בלבד, עם אפשרות להארכה של שלוש שנים נוספות, על פי שיקול דעת הגורמים המוסמכים לכך במשרד הבינוי והשיכון. 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הגיב לתוצאות כי "שוק הדיור בישראל סבל בשנים האחרונות ממחסור בכוח אדם, מאיטיות וממשאבים יקרים. החברות הזרות, המיומנות בשיטות בנייה ייחודיות, שלא תמיד קיימות בנסיון הישראלי, יביאו גם טכנולוגיות וכוח אדם מומחה בתחומו, כדי לקצר את משך הבניה ולהוזיל עלויות. העולם היום שטוח, ולכן אימוץ של שיטות וטכנולוגיות, ושיתוף הידע עם הקהילה הגלובאלית יכולות להביא אותנו להישגים רבים בענף הבניה. כל צעד כזה יהיה מלווה בפיקוח הדוק על תקנים, איכות ויציאת וכניסת פועלים באופן מסודר ומוגבל".

אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "ההיענות האדירה ל'קול קורא' שפרסמנו מהווה הבעת אמון בענף הבנייה הישראלי. טכנולוגיות התיעוש והמיומנות הרבה שיביאו איתן החברות הזרות יסייעו להעלאת היקף הבנייה ואיכותו בארץ".

לכתבה המלאה לחץ כאן

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות
1 תגובות
התמונה של אנונימי
ערן
ערן ,מהנדס מהטכניון ומנהל פרויקטים בחברה מבצעת . לדעתי זה אחד הדברים הכי טובים שיכולים לקראת לישראל , ענף הבניה בארץ עובד בצורה לא יעילה. האתרים לא נראים ברמה בינלאומית ,חברות ביצוע שמעסיקות עובדים מיקצועים יכולות ללמד את החברות הישראליות המון . לדעתי הדבר יוביל להוזלת עלויות הבניה בכל הענף וזאת בזכות אימוץ שיטות בניה המיעלות את יחס התפוקה של פועל לשעת עבודה. החברות הזרות גם יעסיקו כח אדם איכותי שיודע לעבוד מול יזמים מקומים ורשויות מקומיות.
על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר