נחתם הסכם גג רביעי: הפעם עם עיריית קריית ביאליק

שר האוצר יאיר לפיד, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי, ומנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, חתמו אמש על הסכם גג רביעי לשיווק יותר מ-7,000 דירות בהליך מואץ בעיר. הסכם הגג שנחתם יכפיל את כמות התושבים בעיר ל-70,000 לאור שיווק מואץ ובהיקף גדול.

הסכם הגג שנחתם מקדם את הקמתן של 7,253 דירות בקריית ביאליק כאשר המתחמים החדשים יתפרסו על שלוש שכונות חדשות: שכונת אפק 4,573 דירות; גבעת הרקפות 800 דירות; וכפר ביאליק דרום 1,880 דירות. מתחמים אלה ישווקו בשנים 2014-2016 בהיקפים של כ-2,000 דירות בממוצע לשנה. כבר בשנה הקרובה (2014) צפויים להיות משווקים מגרשים בשכונת אפק. תכנית כפר ביאליק דרום ותכנית הרחבת גבעת הרקפות ישווקו במהלך השנים 2015-2016. התוכניות כוללות בין היתר בניה למגורים, מבני ציבור ומוסדות חינוך. פיתוח התשתיות במגרשים החדשים יבוצע על ידי העירייה במהלך משותף ומהיר של משרדי הממשלה השונים.

עד כה נחתמו ארבעה הסכמי גג, במסגרתם עתידות להיבנות כ-42,000 דירות. בקריית גת 7,500 דירות; במודיעין 11,500 דירות; בראש העין כ-15,700 דירות; ובקריית ביאליק 7,253 דירות. בתקופה הקרובה צפויים להיחתם הסכמי גג נוספים באזורי הביקוש שבמסגרתם ישווקו עשרות אלפי דירות נוספות בערים כמו ראשון לציון, הרצליה, יבנה ובאר שבע.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "הסכם הגג בקריית ביאליק הוא נדבך נוסף בדרך להגדלת ולהאצת שיווקים באזורי הביקוש. צעדי הממשלה במחיר מטרה ומע"מ 0 כפי שהכרזנו עליהם יביאו לשינוי בצורה המיידית. השינוי שכל הציבור חיכה לו מתרחש בימים אלו ממש בזכות עבודה מאומצת והחלטות אמיצות. עם זאת, חשוב להדגיש: הציבור נותן בנו אמון אחרי שנים של אכזבות. הצלחת התוכניות תלויה במידת האמון של הציבור במהלכי הממשלה, ואסור לנו להפר את האמון הזה. כדי שתוכניות הדיור המוזל החדשות יצליחו אנחנו חייבים להפעיל אותן על מסה רחבה ככל האפשר של דירות. כדי שהתוכניות ישפיעו על השוק כולו, צריך להחיל אותן הן על רוכשי דירה ראשונה, הן על משפרי דיור ועל כל חלקי האוכלוסייה ללא הבדלים.

אני אומר לציבור: תבחנו אותנו, תעקבו ותבדקו ותראו שאנחנו ממשיכים להגדיל את היצע הדירות בכל רחבי הארץ. אסור להשאיר את הדיור כבן ערובה של נושאים פוליטיים ואחרים. כל המשאבים והתקציבים במשרד השיכון מופנים ומרוכזים כעת להשגת מטרה אחת – הורדת המחירים. לכן, אני מבקש להדגיש כאן: אסור לעכב תקציבים! כל עיכוב של התקציבים הוא פגיעה ישירה במאמץ שלנו להוזלת מחירי הדיור".

שר האוצר יאיר לפיד, אמר: "אמרתי לא אחת לאחרונה שמחירי הדיור עומדים לרדת. הם ירדו כי אנחנו מגדילים את ההיצע, הם ירדו כי אנחנו משנים את סדרי העדיפויות ומוכנים להפסיד כסף כדי שדור שלם של צעירים יפסיק לקרוס אל מול עינינו. הם ירדו כי אנחנו מסירים חסמים, הם ירדו כי אנחנו מפשטים את תהליכי פדיון הקרקע. הם ירדו. ואני חוזר וקורא גם היום לקבלנים: תמכרו, כי מחירי הדיור ירדו!".

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, אמר: "מדובר באירוע היסטורי שיאפשר לנו לממש את הביקושים הרבים לדיור בקריית ביאליק שלא מומשו בהיעדר היצע דירות. בעירנו מרבית עתודות הקרקע של מטרופולין חיפה. סיכמנו שבמקביל להיקפי הבנייה הדרמטיים יורחבו אזורי התעסוקה של קריית ביאליק, שיבטיחו את האיתנות הכלכלית של העיר. אני מברך את משרדי הממשלה ורשות מקרקעי ישראל שמאפשרים לנו לממש את חזון הרחבת העיר ומתן אלפי פתרונות דיור לצעירים ולמשפרי דיור המבקשים לבנות את ביתם בעיר איכותית המעניקה את רמת השירותים המוניציפאליים הגבוהה במטרופולין ושהשקעתה בחינוך פר תלמיד מציבה אותה במקום הראשון בארץ בין העיריות בישראל".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן אמר: "הסכמי הגג הם התשתית לכל פעולה שמיועדת להוריד את מחירי הדיור. הסכמי הגג מבטיחים שיווקים אפקטיביים והגדלת היצע הדיור בקצב מהיר תוך התגייסות כל משרדי הממשלה הרלבנטיים והרשות המקומית. היום אנו חותמים הסכם גג נוסף בקריית ביאליק כאשר הראשון מבין ההסכמים נחתם בקריית גת. בין שתי קריות אלה בזכות הסכמי הגג יקומו 100 אלף דירות באזורי הביקוש ובלבו של מרכז הארץ".

מודל הסכמי הגג בא לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין במרכז הארץ. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלבנטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש. זאת בשיתוף הרשויות המקומיות עמן יחתמו הסכמי הגג. העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה בתוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, ייקבע לוח זמנים מדויק לביצוע ולקידום כל שלב בפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים גם לרשות המקומית את האמצעים ואת הגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי דירות. 

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר