תגובות לנתוני משרד האוצר

אלדד פרי: בחודשים האחרונים השתחרר הפקק ואנו עדים לעלייה חדה מאוד ברכישת דירות בעיקר על ידי זוגות צעירים.

לדברי ד"ר אלדד פרי יו"ר ובעלים של קבוצת אלדד פרי התייחס לנתונים, "רחובות היא אחת הערים שסבלה בתקופת ההמתנה למע"מ אפס ובחודשים האחרונים השתחרר הפקק ואנו עדים לעלייה חדה מאוד ברכישת דירות בעיקר על ידי זוגות צעירים. בנתוני הלמ"ס ניתן לראות גם את עליית המחירים בשיעור של 5 אחוז במחירי הדירות, עיקר העלייה התרחשה בעיקר בדירות בנות 4 החדרים המבוקשות על ידי זוגות צעירים. כפי שהזהרנו ההמתנה לחוק המע"מ יצרה עליית מחירים וביקושים שהמדינה לא ראתה הרבה מאוד שנים".

לוינשטיין: 120 דירות נמכרו תוך שבועיים וחצי בעפולה.

לדברי שרון בן צבי, סמנכ"ל השיווק של חברת לוינשטין, "העלייה בביקושים ניכרת גם באזור הצפון. למשל, ברובע יזרעאל בעפולה מכרנו בתוך שבועיים וחצי בלבד 120 דירות, כאשר בעפולה כולה נמכרו ברבעון השלישי של 2014 67 דירות. יתר הפרויקטים בשכונה רשמו בחודשים האחרונים מכירות נאות גם כן. מכירות השיא בעפולה הן על רקע ההמתנה של זוגות צעירים שחיכו למע"מ אפס. אני מקווה שהממשלה החדשה תשכיל להוציא מכרזים נוספים באזור, כדי לענות על הביקושים. אנחנו צופים שעם פתיחת תחנת הרכבת האזורית, הצפי הוא שיהיו עוד עליות ביקושים ומחירים".

 

חיים מסילתי: אחרי שההתערבות הממשלתית הבוטה חלפה, ענף הנדל"ן נמצא בתקופה הכי טובה שלו.

לדברי שמאי המקרקעין, עו"ד חיים מסילתי "כעת אחרי שההתערבות הממשלתית הבוטה חלפה, ענף הנדל"ן נמצא בתקופה הכי טובה שלו. הנתונים מוכיחים שכאשר הממשלה מנסה להתערב בבוטות במחירי הדיור היא נכשלת. הממשלה הבאה חייבת להתמקד בהגדלת ההיצע והסרת חסמים. את כל השאר חוקי השוק החופשי כבר יעשו ואנחנו רואים את זה מצויים בנתונים שמתפרסמים מאז שהממשלה נפלה".

אביסרור: בתקופה האחרונה ולאחר שהערפל בענף התפוגג, נפתחו לשיווק פרויקטים והדבר הוביל לביקושים גבוהים.

"בשנים האחרונות שינתה באר שבע את פניה, היא הופכת להיות אטרקטיבית לקהלים מגוונים ורחבים שמגיעים אליה גם מחוץ לעיר ובכך מגדילה את הביקושים לעיר" מסביר יורם אביסרור סמנכ"ל השיווק בחברת אביסרור משה ובניו, האחראית להקמתם של 6 פרויקטים בבאר שבע "כמו כן, בתקופה האחרונה ולאחר שהערפל בענף התפוגג, נפתחו לשיווק פרויקטים והדבר הוביל לביקושים גבוהים. למשל לאחרונה זכינו ב- 2 מכרזים של רשות מקרקעי ישראל להקמת 116 יחידות דיור נוספות בעיר. עם זאת, עדיין חסרות אלפי יחידות דיור". ציין אביסרור.

צרפתי שמעון: 2014 עדיין תעמוד בממוצע השנתי מכיוון שמכירות הרבעון הרביעי פיצו למעשה על חצי שנה שאופיינה בהקפאה מלאכותית של השוק.

לדברי ורד צרפתי זבולון, סמנכ"לית בחברת צרפתי שמעון " הביקושים שהתפרצו היו צפויים. 2014 עדיין תעמוד בממוצע השנתי הרגיל מכיוון שמכירות הרבעון הרביעי פיצו למעשה על חצי השנה הקודמת שאופיינה בהקפאה מלאכותית של השוק. זה גם מראה שהביקושים אמיתיים ולא ביקושי שווא, ושהאנשים קונים מתוך צורך. לצערנו חוץ מהבטחות, הממשלה לא באמת מביאה את התוצאות המיוחלות, וברגע שהרוכשים הבינו שכל ההבטחות קורסות הם נהרו למשרדי המכירות".

על המחבר
הוספת תגובה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
תגובות

אין תגובות

על המחבר

רק למשתמשים רשומים גישה מלאה לכל ישומי האתר !

על מנת ליהנות מכל הפיצ'רים והשירותים אותם אנו מציעים בפורטל החדש - מומלץ לבצע הרשמה קצרה ולנהל כרטיס אישי (ניתן גם באמצעות היוזר בפייסבוק).

ההרשמה והשימוש בתכני הפורטל ללא עלות !

הירשםהתחבר

לחצת על "סל המשרות"

רק למשתמשים רשומים גישה לסל המשרות

אנו ממליצים לכם להירשם או להתחבר לאתר כדי ליהנות ולייעל את תהליך חיפוש העבודה.

משתמש שאינו רשום רשאי לשלוח קורות חיים לכל משרה בנפרד.

חזרה ללוח הדרושים | הירשם | התחבר