למרות התחייבות חתומה של משרד הביטחון, הוא מסתיר מידע על זיהום מאגרי מים, ומעכב את ניקוי השטח ופינוי הבסיס. יו"ר הועדה לביקורת המדינה אמנון כהן: "התנהלות שערורייתית וכוחנית".

בימים האחרונים הופץ דוח של ארגון הבריאות העולמי על רמות זיהום האוויר החלקיקי במקומות רבים ברחבי העולם. מיד לאחר מכן נכתבו כתבות רבות שסיקרו את הדוח ולאחר מכן כתבות נוספות שסיקרו את התגובות הנזעמות של הציבור. על פי הממוצע שנעשה על ידי גורמים שונים הגיעו לכך שישראל ממוקמת במקום ה-12 הגרוע מבחינת זיהום אוויר.

תחום: 
סביבה וקלינטק
סוג האירוע: 
כנס
מתאריך: 
12/06/2014 - 11:30
אזור: 
חיפה והצפון

תוכניתו של השר פרץ, שאושרה ביום 4/5/2014 בממשלה, קובעת כי בהשקעת ענק יכובו כל הבערות באתר הפסולת רתמים, הגורמות לפליטת זיהום מסוכן ולמפגעי עשן וריח קשים הפוגעים באיכות חיי תושבי האזור. השר פרץ הנחה את אנשי המשרד לגבש תוכנית לאומית לשיקום אתרי הטמנה שפוגעים בציבור.

בדיון סוער שהתקיים אתמול (שלישי) בוועדת הפנים והגנת הסביבה התייצבו אלו מול אלו, המתנגדים והתומכים, בכריית הפוספטים בשדה בריר בדרום הארץ...

מחר (ד', 23.4.14) תסייר ועדת המשנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה, בראשות ח"כ דב חנין, ברחבי מפרץ חיפה ותבחן סוגיות תכנוניות וסביבתיות שונות.

הכירו את המרכז שדואג שהאוויר שאנחנו נושמים יהיה נקי, ומקדם מחקר חדשני במדעי החשיפה והבריאות הסביבתית...

"אם לא נשנה את הדרך שבה אנחנו חושבים על חרא, ייחרץ גורלנו לחיות בתוכו", מזהיר בראיון בוטה למוסף כלכליסט ד"ר דיוויד וולטנר־טייבס, שעשה קריירה מחקר ההיבטים ההיסטוריים, הסביבתיים והתרבותיים של הצואה...