התמונה של liran
לירן לוין
טלפון:
052-6262913

לירן לוין. מייסד - שותף בקבוצת CivilEng יליד שנת 1975, נולד בנהריה ומתגורר ברעננה. 

בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון משנת 2006 לתואר .B.Sc בהנדסה אזרחית, עובד כמנהל פרוייקט (תדהר בנייה, עץ השקד, סיון ביצוע, א.ארנסון). 

בנוסף לעבודה כשכיר, הרקע המשפחתי ובעיקר בשל האהבה הגדולה למקצוע, הקים עם אייל לוין בתחילת שנת 2009 את קבוצת CivilEng - שהפכה במהרה למקום המפגש ול'בית הקפה' של אנשי המקצוע בענף הבנייה.

תכנים שכתבתי

מיזם ייחודי שעוקב אחר הקמת מגדל מגורים בן 28 קומות בלב רמת גן, החל משלב העלייה על השטח ועד המסירות לדיירים.

מאמר המשך למאמר הראשון שסקר את הפונקציות שאותן ממלא העגורן - בהתאם לצרכי ואילוצי הביצוע. בחלק זה של הפרויקט, נלמד על חלקי העגורן השונים, על אופן הרכבתם ועל שימושם כחלק אינטגרלי ממכלול העגורן.

בעשור האחרון החלו לצוץ בארצנו, גשרים המוקמים בשיטת ה"מקטעים בדחיקה", טכנולוגיה שהתפתחה עוד קודם לכן בצפון אמריקה. שיטת בנייה זו מאפשרת הקמת גשר המורכב מאלמנטים טרומיים...

חפירה בקרקע טבעית, כרייה, ביסוס וקידוח כלונסאות - מפרים את איזון הכוחות והלחצים התת קרקעיים באדמה וזאת בשל הוצאת או העברת הקרקע או חלק ממנה ויצירת ריכוז מאמצים באזור מסוים ללא מתן תמיכה קונסטרוקטיבית אמיתית..

בעשור האחרון החלו לצוץ בארצנו, גשרים המוקמים בשיטת ה"מקטעים בדחיקה", טכנולוגיה שהתפתחה עוד קודם לכן בצפון אמריקה. טכנולוגיה זו מאפשרת הקמת גשר המורכב מאלמנטים טרומיים...

המאמרים הבאים יתמקדו בהקמת והרכבת עגורן צריח (TOWER CRANE) העתיד לשמש לבניית מבנה מגורים בן 21 קומות. במאמר נסקור את השיקולים שהביאו לבחירתו ולמיקומו באתר, נכיר את חלקיו השונים ותוצג שיטת הביסוס למרכב העגורן.

הפרוייקט מוקם בליבה הפועם של העיר רמת גן, בצומת הרחובות ז`בוטינסקי וסוקולוב. המגדל מתנשא לגובה של 25 קומות ובסיסו 4 קומות חניון תת קרקעיות. קומות המגדל נשענות על...

שנת 2008 השאירה סוג של טעם מר\חמוץ בפיותיהם של העוסקים בענף הבנייה. חברות הנדל"ן מצאו את עצמן בעיצומו של משבר כלכלי גלובאלי וכתוצאה מכך נאלצו לצמצם את היקף פעילותן ואף למצוא פתרונות יצירתיים על מנת להמשיך לתפקד ולשרוד...

מגדל החזון נבנה ברמת החייל שמתחם קרית עתידים בת"א. המגדל מתנשא לגובה 40 קומות וכולל חניון תת קרקעי בן 6 קומות, מרכז אנרגיה ומרכז עסקים, מסעדות, בית קפה, דואר, בנק, גן ילדים וחנויות המשרתות את עובדי הקריה. סה"כ שטח למבנה כ - 130,000 מ"ר.

עמודים